Zapraszamy 14.01.2022 o godz. 19.00 do kinotearu Adria na Fabularyzowany koncert „Anna & Anna”.

Znane i lubiane piosenki największych osobowości polskiej estrady, czyli Anny GERMAN i Anny JANTAR, tworzą ten niesamowity spektakl muzyczny.
Warto podkreślić oryginalną formę sceniczną tego wydarzenia nazwaną przez realizatorów „koncertem fabularyzowanym„, którego reżyserem jest słynny kompozytor i dyrygent – Jarosław BARÓW, który będzie towarzyszył artystkom wraz z 15 osobową orkiestrą.

BILETY : www.kupbilecik.pl

Organizator: Impresariat Online

Chociaż od przedwczesnej śmierci Anny German i Anny Jantar minęło już kilkadziesiąt lat, to fenomen niezwykłej popularności tych artystek wciąż trwa.
Płyty z kolekcjami ich ponadczasowych złotych przebojów są wciąż chętnie kupowane. W latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych były gwiazdami, a ich piosenki – melodyjne i wzruszające, refleksyjne i radosne, pełne zadumy nad ludzkim losem – stały się przysłowiowym lekiem na całe zło – na smutki, tęsknoty i zwątpienia.
Za pomocą scenografii a także strójów oraz stylowych fryzur na sceniu udało się odtworzyć klimat lat siedemdziesiątych.


W postać Anny German wcieliła się oadeptka gdańskiej Akademii Muzycznej, aktorka Teatru Variete MuzaMARTYNA MICHALAK, dzięki pomysłowej stylizacji łudząco do wielkiej artystki podobna. Usłyszymy w jej wykonaniu szereg utworów, a wśród nich m.in. niezapomniane „Tańczące Eurydyki”, „Bal u Posejdona”, „Wróć do Sorrento”, czy „Człowieczy los”.
Piosenki Anny Jantar zaśpiewa zaś – JOANNA BORCHARDT – absolwentka PSWA w Gdyni, stypendystka miasta Sopot, dwukrotna laureatka Festiwalu im. Jacka Kaczmarskiego „Nadzieja”, na co dzień występująca w teatrze Lalki i Aktora w Opolu oraz w teatrze BOTO w Sopocie.
W jej wykonaniu usłyszymysze przeboje zmarłej tragicznie gwiazdy. Nie tylko te najbardziej popularne, takie jak „Tyle słońca w całym mieście”, ’Jambalaja” czy „Staruszek świat”, ale także piosenki pełne zadumy, nasycone nostalgicznym smutkiem przemijania jak: „Tylko mnie poproś do tańca”, „Moje największe marzenie”, „Jak w taki dzień deszczowy” czy „Nie wierz mi, nie ufaj mi”.


Ze scenicznych, ciekawie skomponowanych dialogów wyłoniły się bardziej i mniej znane fragmenty biografii polskich artystek. Poznamy nie tylko ich wspomnienia i historię artystycznych sukcesów, ale także marzenia i plany, które – niestety, nigdy nie zostały zrealizowane…
Teraz pozostały zdjęcia, wspomnienia i piosenki, których wciąż nowe pokolenia słuchają z jednakową przyjemnością.
Ten koncert na stałe odciśnie swoje piętno w historii polskiej estrady.

Dodaj swój komentarz