Gdzie znajdujemy się przemieszczając z miejsca na miejsce?
Czy podróż zawsze związana jest z fizycznym pokonywaniem przestrzeni?
Jak doświadczamy podróży unieruchomieni w fotelach współczesnych środków transportu?
Czym jest podróż mentalna? Czym jest doświadczenie podróży poprzez obraz?
Czy i jak podróżujemy poprzez kontakt z obiektami, które, żeby do nas dotrzeć, przebyły jakąś określoną drogę?
Na te pytania postara sie odpowiedzieć Marta Normington w swoich pracach podczas wystawy Podróż jako stan umysłu / Journey as a State of Mind.
Otwarcie w najbliższy wtorek 7.lutego 2017 o godz. 18. Wystawę będzie można oglądać do 19 marca 2017 r.

WSTĘP WOLNY
Marta Normington (ur. 1980, Ciechanów) – absolwentka Wydziału Komunikacji Multimedialnej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, w 2016 nominowana do nagrody im. Marii Dokowicz za najlepszą magisterską pracę dyplomową w kategorii dyplom artystyczny. Studiowała także fotografię dokumentalną na Uniwersytecie w Newport w Wielkiej Brytanii oraz psychologię międzykulturową na SWPS i tybetologię na Uniwersytecie Warszawskim. Przez rok przebywała w żeńskim klasztorze buddyjskim w Zanskar, w Himalajach. Obecnie mieszka i pracuje pomiędzy Monachium a Poznaniem. Dużo czasu spędza w drodze.
Interesuje się reinterpretacją zagadnień antropologii kulturowej, związkami obrazu z rzeczywistością oraz konstelacyjną i kontekstualną strukturą świadomości względem zagadnień artystycznych, naturalnych i naukowo-historycznych. Pasjonują ją zjawiska przejściowe, fenomen podróży i przekraczania granic, zarówno fizycznych, jak i dyscyplinarnych. Tworzy instalacje przestrzenne z fotografii, obiektów i video.

Dodaj swój komentarz