W najbliższą sobotę na płycie Starego Rynku pojawi się krwiobus, w którym będzie można oddać krew w ramach Dnia Polskiej Niezapominajki. Zachęcamy mieszkańców do wzięcia udziału w wydarzeniu! Pamiętajmy, że oddając krew – ratujemy życie.

Oddajmy pamięć zmarłym na covid-19 ratując czyjeś życie. Wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa zachęcamy wszystkich mieszkańców do oddawania krwi.

Okazja pojawi się już w najbliższą sobotę, 15 maja. Na płycie Starego Rynku stanie krwiobus, który będzie czekał na mieszkańców między 11:00 a 15:00. Idąc na spacer po starówce możemy się na chwilę zatrzymać i podarować komuś coś bezcennego – naszą krew. To nic nie kosztuje, a może komuś uratować życie.

Krew może oddać każda pełnoletnia osoba, która nie skończyła 65. roku życia, po przejściu wstępnych badań. Dla wszystkich mieszkańców biorących udział w wydarzeniu przygotowaliśmy upominek.

Do zobaczenia w najbliższą sobotę!

Krew można oddawać także w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa od poniedziałku do piątku od 7:30 do 15:00 i w soboty od 8:00 do 12:00.

Każdemu Honorowemu Dawcy Krwi przysługuje zwolnienie od pracy/nauki w dniu, w którym oddaje krew.

Dodaj swój komentarz