Fot. ZDMiKP

W I kwartale bieżącego roku planowany jest montaż kolejnych wiat przystankowych. W ubiegłym roku zadaszeń chroniących pasażerów przed deszczem i wiatrem, ustawionych został aż w kilkunaście. W tym roku nowe wiaty pojawią się między innymi na Błoniu, Kapuściskach i Szwederowie.

Już niebawem szklane, kilkumetrowe wiaty zostaną zamontowana na poniższych przystankach:

– Łukasiewicza (przystanek początkowy) – z uwagi na pas drogowy o szerokości 2,7 m; wiata będzie posiadała wąskie boki. Tym samym realizujemy ubiegłoroczne ustalenia z Radą Osiedla Kapuściska. Na tym przystanku wsiada dziennie prawie 800 pasażerów.

– Brdyujście w kierunku Centrum – instalacja wiaty na prośbę mieszkańców, pracowników okolicznych firm i Rady Osiedla. Dziennie z przystanku korzysta ok. 150 pasażerów.

– Nakielska – Wrzesińska w kierunku Belmy – realizujemy ustalenia poczynione w roku ubiegłym z Radą Osiedla Wilczak. Dziennie korzysta z przystanku ponad 130 pasażerów.

– Władysława IV – Stawowa w kierunku ulicy Szubińskiej – po ubiegłorocznym remoncie tej okolicy i dyslokacji przystanku, stworzyła się możliwość instalacji wiaty (poszerzenie szerokości peronu). Wsiada na tym przystanku dziennie ponad 220 pasażerów

Dodaj swój komentarz
Krzysztof Zgierski
Author: Krzysztof Zgierski

Młody energiczny i aktywny działacz w Love Bydgoszcz!