Wiosną rozpoczną się remonty miejskich chodników. W tym roku planujemy także dobudowanie ważnych odcinków, które ułatwią poruszanie się pieszym po mieście. Część robót zlecona zostanie też w oparciu o Bydgoski Budżety Obywatelski.

Najwięcej prac remontowych zaplanowane jest w centrum miasta.

Nowe płytki oraz kostki zostaną ułożone m.in. na ulicach: Pomorskiej (w rejonie skrzyżowania z Cieszkowskiego), kontynuowana będzie rewitalizacja ul. Warmińskiego i wyremontowane zostaną schody przy ul. Pod Blankami i Toruńskiej. Prace realizowane będą również na osiedlach Bielawy, Błonie, Bartodzieje, Górzyskowo, Wilczak, Okole, Szwederowo, Leśnym oraz w Łęgnowie. Ostateczna lista chodnikowych zadań do realizacji będzie znana po rozstrzygnięciu przetargu. Obecnie trwa procedura związana z wyborem wykonawcy robót.

W ramach innych zadań budowane będą m.in. ścieżki pieszo-rowerowe w Parku nad Starym Kanałem. To jedno z dużych przedsięwzięć, które trafiło do realizacji w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. Poza tym mieszkańcy zgłosili do remontu chodnik m.in.: przy ul. Powstańców Wielkopolskich (Bielawy), Waryńskiego (Błonie, dwa odcinki), ul. Korczaka (Błonie), ul. Wolna (Stary Fordon), ul. Gałczyńskiego (Błonie), ul. Broniewskiego (Błonie), ul. Ks. Skorupki (Górzyskowo).

W Bydgoszczy łączna długość ulic to około 760 kilometrów. Powierzchnia chodników to natomiast blisko 1 700 000 metrów kwadratowych.

Dodaj swój komentarz
Krzysztof Zgierski
Author: Krzysztof Zgierski

Młody energiczny i aktywny działacz w Love Bydgoszcz!