Już dzisiaj wiemy, że osocze krwii osób, które ozdrowiały po Covid-19 może pomóc w walce osobom w ciężkim stanie podczas tej choroby.

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy uruchomiło specjalny numer telefonu, pod którym można dowiedzieć się o bieżącym zapotrzebowaniu na krew i jej składniki z podziałem na grupy krwi. Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa apeluje również o kontakt osoby, które są uznane za wyzdrowiałe po przejściu Covid-19 lub przeszły bezobjawowo zakażenie wirusem.

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy z myślą o krwiodawcach uruchomiło specjalną infolinię, czynną od poniedziałku do piątku w godz. 7.30-15.30. Dzwoniąc pod numer: 604 972 100 możecie uzyskać informacje, jakie jest aktualnie zapotrzebowanie na poszczególne grupy krwi oraz jej składniki oraz uzgodnić miejsce i czas wizyty.

Zachęcamy wszystkich, którzy przeszli chorobę Covid-19 do oddawania osocza jeśli mają taką możliwość. Osocze od takich osób zawiera przeciwciała, które mogą pomóc w leczeniu chorych na Covid-19. Możecie pomóc w walce z epidemią.

Dodaj swój komentarz
Krzysztof Zgierski
Author: Krzysztof Zgierski

Młody energiczny i aktywny działacz w Love Bydgoszcz!