Fot. outsourcingportal.eu

Centralna część Wyspy Młyńskiej przejdzie modernizację – w pierwszej kolejności rozebrany zostanie amfiteatr, wiosną zmodernizujemy Międzywodzie. Wyspa Młyńska stała się także obiektem zainteresowań bydgoskich studentów, ich opracowanie posłuży jako inspiracja do rozwoju Parku Kultury.

W projekcie budżetu miasta na 2021 rok zabezpieczyliśmy niemal 3 mln złotych na modernizację serca Wyspy Młyńskiej – polany i Międzywodzia. Centralna część zostanie funkcjonalnie dopasowana do powstającego w tym miejscu, w Młynach Rothera Parku Kultury. Istniejąca publiczna toaleta i amfiteatr zostaną rozebrane – przeprowadzenie prac planowane jest jeszcze zimą. W ich miejscu pojawi się nowa zieleń, która wkomponuje się w otoczenie zmodernizowanego Młyna. Wiosną odnowione zostanie Międzywodzie. Częściowo przebudowane zostaną ścieżki i oświetlenie.

Modernizacja centralnej części Wyspy Młyńskiej związana jest z rewitalizacją gmachu Młyna Rothera. Prace budowlane zbliżają się do finiszu. Z początkiem przyszłego roku ruszą odbiory i rozruchy technologiczne. Inwestycja kosztuje ponad 100 mln zł. Miasto pozyskało na ten cel unijne fundusze w kwocie ponad 25 mln zł. Warto podkreślić, że wraz z modernizacją i rozbudową oświetlenia i systemu iluminacji na Wyspie Młyńskiej docelowo także gmach młyna ze spichrzami, będzie podświetlany po zmroku.

Wyspa Młyńska pod lupą studentów

Studenci Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego współpracując ze studentami Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego i miejską instytucją Park Kultury zachęcają do wypełnienia ankiety, która zbada preferencje osób odwiedzających Wyspę Młyńską

Dodaj swój komentarz
Krzysztof Zgierski
Author: Krzysztof Zgierski

Młody energiczny i aktywny działacz w Love Bydgoszcz!