Cztery zawodniczki reprezentujące bydgoskie kluby stanęły na podium w zakończonych niedawno w Monachium mistrzostw Europy w lekkiej atletyce. W piątek (26.08) w ratuszu panie z rąk prezydenta Rafała Bruskiego odebrały wyróżnienia i nagrody.

image001.jpg

– Serce się nam radowało przez ten poprzedni tydzień, kiedy obserwowaliśmy mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce. A najmocniej biło, gdy startowały i startowali zawodniczki i zawodnicy reprezentujący nasze miasto. Cieszę się, że są aż cztery medale. To wspaniały sukces – mówił prezydent Rafał Bruski. – Każdy medal na imprezie tej rangi, to odzwierciedlenie pracy, talentu, zaangażowania – dodawał. 

image002.jpg

Medalową passę rozpoczęła nasza siedmioboistka Adrianna Sułek, która pomimo urazu mięśnia dwugłowego zdołała wywalczyć srebrny medal. – Cieszę się, że wracam ze srebrnym medalem. W sezonie halowym chciałabym powalczyć o pobicie rekordu świata. Myślę, że nie jest to żadne wróżenie z fusów, ale realne spojrzenie w przyszłość – zapowiedziała zawodniczka bydgoskiej Brdy, która w tym roku oprócz medalu w Monachium zdobyła także tytuł halowej wicemistrzyni świata (w Belgradzie).

Powody do radości miały też reprezentantki BKS-u Kinga Gacka i Iga Baumgart-Witan. Ta pierwsza pobiegła w półfinale żeńskiej sztafety 4×400 m, a druga wspólnie z Anną Kiełbasińską, Natalią Kaczmarek i Justyną Święty-Ersetic w finale zajęła drugie miejsce.

– Cieszę się, że podtrzymałyśmy passę medalową i , że po raz kolejny zostałyśmy zaproszone do ratusza naszego ukochanego miasta Bydgoszczy. Jesteśmy dumne, że możemy reprezentować nasze województwo, nasze miasto i że przywozimy medale, praktycznie co roku i no, że to grono się powiększyło. Przyjechałyśmy tutaj we cztery. Kibicujemy też naszym kolegom, by do nas dołączyli – mówiła najbardziej utytułowana w tym gronie Iga Baumgart-Witan.

Jako ostatnia z bydgoszczanek w Monachium z medalu cieszyła się zawodniczka Stowarzyszenia Lekkoatletycznego Zawisza Marika Popowicz-Drapała, która wspólnie z koleżankami – Ewą Swobodą, Pią Skrzyszowską i Anną Kiełbasińską – zdobyła srebro w sztafecie 4×100 m. Dla niej był to już trzeci medal w sztafecie w mistrzostwach Europy. W 2010 w Barcelonie i w 2012 w Helsinkach wraz z koleżankami cieszyła się z brązowych krążków. 

image003.jpg

– Oczywiście ten sukces jest dla nas bardzo ważny. Mam nadzieję, że przyłoży się on też na nabory w sekcjach lekkoatletycznych – mówiła nasza lekkoatletka. Oprócz odbioru nagród w ratuszu wszystkie nasze medalistki złożyły również autografy na koszulkach z markerami Aktywne Miasta. Docelowo zostaną przekazane one na aukcje charytatywne. 

Dodaj swój komentarz