Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy zaprasza do udziału w grze mobilnej „Krypto(GRAM) Enigmy”. Inspirowana nietuzinkową postacią zabawa przedstawia się następująco.

Gracz wcielając się w rolę dziennikarza historycznego zaznajomi się z życiorysem Mariana Rejewskiego. Czytając książkę paragrafową pt. “Krypto(GRAM) Enigmy”, będzie decydować o kolejności poznawania wydarzeń i faktów z życia naukowca rodem z Bydgoszczy. Akcja książki będzie wymagać od gracza rozwiązywania szyfrów i łamigłówek skupionych wokół młodości Rejewskiego, jego działalności w czasie II wojny światowej oraz sposobów upamiętnienia jego osoby. “Krypto(GRAM) Enigmy” jako interaktywna książka, zmusi czytelnika do oderwania się od kanapy i poznania historii obecnej w przestrzeni miejskiej Bydgoszczy (miejsca związane z Rejewskim, upamiętniające jego osobę). Na końcu rozgrywki, gracz przekona się czy zdobyta wiedza wystarczy do napisania artykułu.

Gra zaczyna się przy budynku głównym Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publiczna im dr. Witolda Bełzy w Bydgoszczy. Na jej przejście potrzeba około 60-80 minut.

Zasady gry:

1 Rozgrywka konkursowa przeprowadzona zostanie w dniach 30 września od godziny 17:00 do 9 października do godziny 23.59.

2 Pokonkursowa wersja gry dostępna będzie od 11 października 2022 r.

3 Gra skierowana jest zarówno do mieszkańców, jak i turystów przebywających w Bydgoszczy. Zapraszamy osoby od 16. roku życia. Osoby poniżej 16. roku życia mogą w niej uczestniczyć pod opieką rodziców bądź opiekunów prawnych.

4 Gracze mogą brać udział w grze indywidualnie, mogą być też wspierani przez osoby towarzyszące.

5 Udział w grze jest bezpłatny.

REGULAMIN

Jak zagrać:

1.Pobierz bezpłatną aplikację Action Track  (dostępna w Google Play i AppStore)

2. Zeskanuj kod QR opublikowany na www.biblioteka.bydgoszcz.pl i www.facebook.com/wimbp.bydgoszcz/

3. Kliknij „POBIERZ”

4. Udaj się w podróż po Bydgoszczy.

30.09.2022 od godz. 17:00  – 09.10.2022 do godz. 23.59

Dodaj swój komentarz