Za kilka dni wszyscy bydgoscy studenci obchodzić będą swoje święto jakim są juwenalia. Jak co roku jest to dla wielu czas odpoczynku od zgiełku studenckiego życia, dla większości jednak możliwość integracji i hucznego imprezowania. Co tym razem przygotowały dla nas Samorządy bydgoskich Uczelni?

Juwenalia rozpoczniemy tradycyjnie od organizowanej przez Samorząd Studencki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego Blokady Łużyka. Będziemy mogli rozpalić grilla by w piknikowej atmosferze posłuchać koncertów takich formacji jak: Easy.Lovers, Moderator oraz Myasta. Dodatkowo swoją obecnością zaszczyci nas Rob Son, a dla najwytrwalszych, tuż po 23:00 czeka niespodzianka – na scenę wejdzie Kartky.

Blokada Łużyka to nie ostatnie słowo Samorządu Studenckiego UKW. Królewskie Juwenalia UKW to także czwartkowy wieczór, który będzie prawdziwą gratką dla wszystkich miłośników rapu i hip-hopu. Na scenie zobaczyć będziemy mogli artystów takich jak: Smolasty, Sitek, natomiast gwiazdą wieczoru będzie Kękę. Dodatkowo wieczór umili nam Maks Łapiński z zespołem, a także znany już studenckiej braci DJ Luke.

Piątkowy wieczór to czas, który zaplanowali dla nas studenci z Collegium Medicum UMK oraz Akademii Muzycznej.  Na terenie kampusu Collegium Medicum, przy Rondzie Jagiellonów, wystąpią artyści, których każdy z nas zna: Gosia Andrzejewicz, Borys LBD oraz Myslovitz. Gwiazdą wieczoru będzie nie kto inny, jak sam Wszechpotężny Etyzer Jacek Stachursky!

W tym roku nie mamy powodów do narzekania. Różnorodność gatunków muzycznych oraz artystów jest tak duża, że każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. Nie ma co czekać, zbierajcie ekipę i widzimy się na terenie kampusów UKW oraz CM UMK. Szykują się przecież trzy dni pełne dobrych koncertów i jeszcze lepszej zabawy! Chciałoby się wręcz wykrzyczeć – DOSKOZZZZZA!

Dodaj swój komentarz