Nadszedł ten piękny czas, świąteczny urok – powraca Bydgoski Jarmark Świąteczny – zaczynamy 20 listopada. Rok temu wydarzenie odbyło się tylko w wersji „wirtualnego jarmarku” z zakupami online, miejskimi iluminacjami i szlakiem gastronomicznym.

W tym roku wraca wersja „live”. Oficjalne otwarcie jarmarku połączone z rozświetleniem wszystkich świątecznych iluminacji i tradycyjnej kilkunastometrowej choinki na Starym Rynku odbędzie się w sobotę 20 listopada o 16:30, świąteczna kwesta trwać będzie do 22 grudnia na Placu Teatralnym, ul. Mostowej i Starym Rynku. Czy wydarzenie ma szansę zostać okrzykniętym jednym z najpiękniejszych w Europie? Wszystko przed nami. Zanim jednak wróćmy do początku, pierwsza edycja odbyła się w 2018 roku, na ul. Mostowej i placu Teatralnym już wtedy został bardzo ciepło przyjęty przez bydgoszczan. Estetyczne, drewniane elementy małej architektury czy świąteczny lunapark, a także przemyślana iluminacja otrzymały wysokie noty od odwiedzających. Szczególnie udany był jarmark z 2019 roku.

Atrakcje

Tegoroczne rozłożenie jarmarku jest zdecydowanie większe, rozpoczyna się od placu Teatralnego aż do Starego Rynku. Na moście Staromiejskim budki wystawiennicze będą tylko po jednej stronie. Tutaj poza choinką znajdą się ustawione już w większości stoiska, a także 13-metrowa wieża – ruchoma szopka bożonarodzeniowa. Atrakcją lunaparku będzie młyńskie koło, stuletnia karuzela wenecka czy rollercoastery.

Wystawcy
Podobnie jak zainteresowanie mieszkańców, budzi zainteresowanie wystawców. Swój przyjazd zapowiedzieli także handlowcy z Niemiec, Francji czy Holandii. Miasto rozpoczęło poszukiwania z początkiem września, były to pierwsze komunikaty planów Ratusza. Ceny za punkt sprzedaży rozpoczynały się w kwocie 1200 złotych dla rękodzieł i ozdób świątecznych (nie licząc prądu i kaucji zwrotnej), kończąc na punktach dystrybucji trunków w kwocie 3200 za miejsce. Zaplanowano 70 wystawców wraz z atrakcjami.

Łukasz Krupa, dyrektor promocji w Urzędzie Miasta, skomentował jasno – Praca wre Bydgoski Jarmark Świąteczny rusza lada dzień! Cały czas trwają montaże infrastruktury, świątecznych dekoracji i świetlnych iluminacji. Dziś jeszcze wszystko w roboczym stanie, ale na sobotę wszystko będzie gotowe – zapewnia.

Demo Image 54
Zdjęcia są własnością Lukasz Krupt

Organizatorem jarmarku jest Miasto Bydgoszcz.

Dodaj swój komentarz