W piatek 1 października w Teatrze Polskim w Bydgoszczy rozpocznie się jubileuszowa XX edycja Festiwalu Prapremier. Święto teatru, które w tym roku odbędzie się pod hasłem „ODZYSKIWANIE

Myślą przewodnią tegorocznej edycji Festiwalu będzie „odzyskiwanie”. Chcemy odzyskiwać teksty współczesne wystawione jednokrotnie, tematy, które są pomijane przez współczesnych twórców, oraz inne teksty kultury, które nie są obecne w dyskursie teatralnym.

Podczas trwającego prawie dwa miesiące Festiwalu, zaprezentowane zostaną spektakle z Polski i z zagranicy. Z myślą o widzach przygotowano także wiele interesujących spotkań, debat i wydarzeń towarzyszących.

Ważnym punktem jubileuszowej XX edycji Festiwalu Prapremier ODZYSKIWANIE będzie wręczenie międzynarodowej nagrody AURORY. Nagrody Dramaturgicznej Miasta Bydgoszczy dla wybitnego dramatu współczesnego. Uroczyste wręczenie nagrody, która w tym roku zostanie przyznana po raz pierwszy, poprzedzi prezentacja pięciu finałowych tekstów w formie szkiców scenicznych.

Program Festiwalu Prapremier oraz informacje o wydarzeniach towarzyszących znajdziecie na stronie Festiwalu – www.festiwalprapremier.pl oraz na stronie organizatora Festiwalu – Teatru Polskiego w Bydgoszczy – www.teatrpolski.pl.

BILETY: w kasie biletowej Teatru Polskiego ( bilety@teatrpolski.pl , tel. 52 339 78 18, 52 885 60 70 90 ) oraz na www.teartpolski.pl zakładka “KUP BILETY ONLINE”

Dodaj swój komentarz