Jak co roku, przełom września i października to czas wielkiego święta teatru w naszym mieście. Odbywa się bowiem Festiwal Prapremier – jedyne takie wydarzenie w kraju. W tym roku Festiwal Prapremier to edycja wyjątkowa, bo dostosowana pod niepewne i trudniejsze do przewidzenia okoliczności związane z pandemią. Formuła Festiwalu pozostaje międzynarodowa. Znaczącej zmianie ulegnie liczba prezentowanych spektakli a także czas trwania festiwalu. Zrezygnowano także z części konkursowej. Na przestrzeni trzech miesięcy zobaczymy cztery spektakle oraz liczne wydarzenia kontekstowe, które w szerokiej perspektywie poznawczej eksponują to, co wychodzi poza wciąż trwającą pandemię. Do tej edycji zostali zaproszeni wybitni teatralni twórcy tacy jak Krystian Lupa czy Maja Kleczewska.

Festiwal Prapremier 2020 w całości poświęcony będzie refleksji nad istotą poszukiwania schronienia w sytuacji zagrożenia – z czegokolwiek ono by nie wynikało. Stąd też tegoroczna nazwa AZYL.

Program festiwalu : SPEKTAKLE 27.09.2020 (niedziela) godz. 18.00 „Capri – wyspa uciekinierów” Teatru Powszechnego w Warszawie w rezyserii Krystiana Lupy.

10.2020 „Koniec z Eddym” Teatru Galeria Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Warszawie w reżyserii Anny Smolar

14.11.2020 godz. 19.00 „Bergman” kooprodukcja Teatru Polskiego w Bydgoszczy i Teatru Powszechnego w Warszawie w reżyserii Mai Kleczewskiej.

18.11.2020 godz. 19.00 „Ja jestem Hamlet” Teatru Nowego w Poznaniu w reżyserii Agaty Dudy-Gracz.

Spektakle zagraniczne – projekcje w Teatrze Polskim : 24.10.2020 godz. 19.00 „Srebrny płyn” Teatru Dailes w Rydze (Łotwa), reżyseria Paula Plavniece.

Bilety na spektakle oraz wydarzenia festiwalowe do nabycia w kasie TPB oraz na stronie www.teatrpolski.pl (KUP BILET)

Dodaj swój komentarz