Oszuści nie dają o sobie zapomnieć i wymyślają coraz to nowe sposoby, aby pozyskać gotówkę i dostęp do naszych danych. Wczoraj (15 kwietnia) jeden z mieszkańców naszego regionu odebrał nietypowe wiadomości, które świadczyły o tym, że jego przesyłka została zatrzymana przez służby celne. Jak się okazało, było to oszustwo. Policja apeluje: pod żadnym pozorem nie należy wchodzić w linki otrzymane razem z tego typu wiadomością!

Do nakielskiej komendy zgłosił się wczoraj (15 kwietnia) mężczyzna, który otrzymał dwa SMS-y, a wynikało z nich, że zamówione przez niego paczki zostały zatrzymane przez służby celne. Ponieważ zgłaszający nie zamawiał żadnego towaru, który wymagałby oclenia, otrzymane wiadomości zaniepokoiły go i sprawę chciał wyjaśnić z mundurowymi.

– Postawa zgłaszającego jak najbardziej słuszna. Czujnie nie wchodził w żaden z przesłanych linków, tym samym uchronił się przed działaniem przestępców – mówi podkom. Justyna Andrzejewska z KPP w Nakle nad Notecią.

Nakielscy policjanci ostrzegają przed tego typu wiadomościami. W żadnym wypadku nie należy wchodzić w linki otrzymane wraz z nimi. “Kliknięcie” w nie może spowodować, że użytkownik telefonu nieświadomie zainstaluje na nim szkodliwe oprogramowanie, co pozwoli osobom, które wysyłają tego typu wiadomości, pozyskać dane do logowania między innymi do kont bankowych, portali społecznościowych i wszystkiego innego co mamy w telefonie, tym samym przestępcy przejmą do niego całkowity dostęp.

Dodaj swój komentarz