Rejestracja potencjalnych dawców szpiku kostnego i komórek macierzystych organizowana we współpracy DKMS i WOŚP z patronatem medialnym Love Bydgoszcz.

W Polsce co godzinę, a na świecie średnio co minutę ktoś słyszy diagnozę- BIAŁACZKA. Taką diagnozę mogą usłyszeć dorośli, młodzież czy rodzice małego dziecka. Bez względu na wiek- choroba może dopaść każdego. Na szczęście każdy z nas może pomóc! Dla wielu tysięcy chorych jedyną szansą na wyzdrowienie jest przeszczep szpiku kostnego lub komórek macierzystych od niespokrewnionego dawcy. Mimo tego, że w Polskiej bazie DKMS zarejestrowane jest ponad MILION osób to wciąż brakuje dawców. Pytamy dlaczego? Otóż nasze genotypy są bardzo różnorodne. Szanse na znalezienie bliźniaka genetycznego wynoszą 1:20 000, a czasami nawet 1 do kilku milionów. Dlatego tak bardzo ważne jest to, aby jak najwięcej osób rejestrowało się jako potencjalny dawca!


Możesz pomóc już niedługo! 12 stycznia od godziny 11 do godziny 16 będziemy przeprowadzać rejestracje potencjalnych dawców szpiku oraz komórek macierzystych podczas 28 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jeżeli masz skończone 18 lat i ważysz co najmniej 50 kg a twój stan zdrowia jest dobry, przyjdź i przekonaj się, że szpik nie jest pobierany z kręgosłupa to tylko mit krążący wśród ludzi. Cały proces rejestracji zajmuje około 10 minut i polega na przeprowadzeniu przez nas wolontariuszy krótkiego wywiadu medycznego oraz pobrania wymazu z wewnętrznej strony policzka. Rejestracja jest BEZBOLESNA. Przyprowadź ze sobą siostrę, brata, kuzyna, kuzynkę, ciocię, mamę, tatę. Możesz przyprowadzić każdą osobę przed 55 rokiem życia!
Twój gest może uratować komuś życie.
Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do rejestracji. Do zobaczenia na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego.

Agnieszka Naczk

Miejsce: Ul. Chodkiewicza 30 (Budynek Główny UKW)
Data i godzina:
12.01.2020
11:00-16:00
https://facebook.com/events/2870431939663350/

Dodaj swój komentarz
Krzysztof Zgierski
Author: Krzysztof Zgierski

Młody energiczny i aktywny działacz w Love Bydgoszcz!