18 września rusza największa akcja ekologiczna w naszym regionie – Czysta Puszcza Bydgoska. Wydarzenie organizowane jest w ramach międzynarodowej akcji sprzątania świata, która na całym świecie odbywa się w trzeci weekend września. Początek w piątek 18 września o godz. 9:00, a zakończenie w niedzielę o godz. 18:00. Tym razem oprócz Puszczy Bydgoskiej i Parku w Myślęcinku, zadbamy również o okolice Kanału Bydgoskiego.

Akcja sprzątania świata to część szerokiego programu edukacji ekologicznej. Każdego roku w akcji bierze udział około 100 bydgoskich szkół. Tym razem też tak będzie. Za pomysłowość i zaangażowanie w tego typu akcje proekologiczne szkoły zdobywają punkty. Te, które zdobędą ich najwięcej, dostaną nagrody. W tym roku Miasto jeszcze bardziej rozszerza ofertę. Zaprosizono do udziału w akcji wszystkie kluby sportowe. Każdy klub, który zaangażuje się w taką społeczną akcję, otrzyma bon o wartości 1000 zł na zakup sprzętu sportowego. Ale to nie wszystko.

Szczegółowe informacje znajdziecie na fanpage’u Czysta Puszcza Bydgoska na facebooku: https://www.facebook.com/czystapuszczabydgoska oraz www.facebook.com/events/3422823141074220

Dodaj swój komentarz