Po godzinie 2:16 doszło do poważnego wypadku autobusów nocnych MZK w centrum Bydgoszczy. Komunikacją podróżowało około 30 pasażerów, dwunastu z nich zostało rannych i przewieszonych do bydgoskich szpitali, najpoważniej ucierpieli kierowcy obydwóch pojazdów, którym pomogli wydobyć się bydgoscy strażacy za pomocą narzędzi hydraulicznych.

Zderzenie czołowe autobusów odbyło się przy ulicy Bernardyńskiej, obok hotelu Holiday Inn gdzie odbywa się ogromna przebudowa ulicy Kujawskiej wraz z Rondem Bernardyńskim.  Na ulicy, której wydarzył się wypadek, jest przewężenie jezdni. Nieopodal zdarzenia mieści się węzeł komunikacyjny bydgoskich autobusów tzw. Plac Kościeleckich, gdzie wszystkie autobusy rozjeżdżają się z pasażerami na wszystkie dzielnice. Po wypadku do godzin rannych droga była zablokowana, a Policja wyznaczyła objazdy.

Siła uderzenia była na tyle duża, że przednia część autobusów została wgnieciona, co uwięziło kierowców w wydobyciu ich, stan był ciężki a obrażenia poważne, pasażerowie podczas wypadku poprzewracało. W akcji ratowniczej uczestniczyło pięć zastępów PSP, liczne Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz inne służby jak Policja, Zarządzanie Kryzysowe czy Nadzór Ruchu MZK.

Jak podaję portal Bydgoszcz998, ogromne brawa należą się świadkom zdarzenia, którzy nie bali się udzielić rannym pasażerom pomocy, wspierali służby w zapewnieniu opieki.

Ratownicy w szybki sposób zrealizowali segregacje rannych, strażacy walczyli w uwolnieniu kierowców a policja zabezpieczyła teren wypadku.

Aktualnie trwa śledztwo i wyjaśnianie wszystkich okoliczności zajścia. Na miejscu pracowali policjanci oraz technicy kryminalistyki, którzy zabezpieczali dowody oraz wykonywali niezbędną dokumentację.

Dodaj swój komentarz