Ambicje pewnego księdza przerosły aż 18 metrów, bo takiej wielkości jest plan na postawienie figurki Jezusa. Wniosek w tej sprawie złożyła parafia Matki Bożej Fatimskiej. Figura ma mieć… 18 metrów wysokości. To byłby najwyższy pomnik w mieście – twierdzą urzędnicy. Kto zapłaci za jego budowę?

Sporo ostatnio zamieszania w tej sprawie, Figura Jezusa Chrystusa z Bydgoszczy ma mieć 18 metrów wysokości, a u jej stóp mają się znaleźć dwa siedzące orły – opisuje „Gazeta Wyborcza”, która nagłośniła plany budowy pomnika. Nie są to żadne mrzonki ani marzenia. Jest już konkretny wniosek, który do Urzędu Miasta Bydgoszczy złożył proboszcz parafii Matki Bożej Fatimskiej, ksiądz Józef Orkowski.

Jeśli pomnik Jezusa Chrystusa powstanie, to będzie najwyższym monumentem w Bydgoszczy. Być może stanie się jedną z wizytówek miasta… Żeby figura mogła powstać, potrzebna jest zgoda urzędu, ale też pieniądze. Jak podaje „Wyborcza”, inwestycja miałaby zostać sfinansowana ze środków od wiernych. Nie wiadomo jednak, czy uda się je zebrać, nie znamy nawet całej potrzebnej kwoty.

Gigantyczna figura Jezusa Chrystusa byłaby najwyższym pomnikiem w Bydgoszczy, ale nie najwyższym takim monumentem w kraju. Największy jest Jezus ze Świebodzina. Tamtejsza figura Chrystusa ma 36 metrów, z czego 33 to sama postać, a trzy ostatnie – złota korona na jej głowie. Bydgoski pomnik Jezusa Chrystusa byłby o połowę niższy, ale z pewnością wyróżniałby się w panoramie miasta i spoglądał z góry na mieszkańców.

Czy taka wizytówka Bydgoszczy jest potrzebna?

Dodaj swój komentarz