Szpital pilnie poszukuje techników elektroradiologii, techników sterylizacji, lekarzy radiologów, anestezjologów i pielęgniarek!

Wirus, który opanował już cały świat, daje sie coraz bardziej odczuć zarówno dla pacjentów jak i pracowników wszystkich szpitali. Tysiące zgłoszeń, coraz to nowsze podejrzenia zakażenia, a personelu medycznego coraz mniej. Cała sytuacja nie tylko zagraża zdrowiu ale i stawia przed bardzo ciężkimi wyborami. Problem ten dotyczy całego personelu medycznego, uwzgledniając rownież pielegniarki.

Ministerstwo Zdrowia zdecydowało, by w przypadku wykonywania pracy w kontakcie z osobami ze zdiagnozowanym zakażeniem, albo z podejrzeniem zakażenia personel medyczny powstrzymał się od wykonywania pracy z innymi pacjentami, w innych podmiotach leczniczych, czy jednostkach organizacyjnych systemu ochrony zdrowia. Takie zalecenia maja jedynie sprzyjac jak najszybszemu zakonczeniu epidemii. Wielu lekarzy jednak ma bardzo czesto zawarte umowy z kilkoma podmiotami, przez co musza zadecydowac, ktora placówka będzie dla nich macierzysta, przez co beda ograniczac sie tylko do niej.

Jak wynika z informacji zamieszczonych na stronie internetowej bydgoskiego szpitala zakaźnego, poszukuje on trzech techników elektroradiologii do pracowni RTG. Szpital szuka również techników sterylizacji. Od 23 marca br. w Wojewódzkim Szpitalu Obserwacyjno-Zakaźnym w Bydgoszczy działa nowy OIOM, dzieki czemu pojawiło się również ogłoszenie o zatrudnieniu lekarza anestezjologa oraz lekarza radiologa.

Dodaj swój komentarz