Bydgoska Karta Turysty to projekt, który wystartował 9 czerwca. Stanowi duże ułatwienie dla osób odwiedzających nasze miasto. Kupując jeden bilet zyskuje się bezpłatny wstęp do wielu atrakcyjnych miejsc. Pakiet wkrótce pozwoli również podróżować komunikacją miejską.

Z roku na rok liczba osób odwiedzających Bydgoszcz – również w celach turystycznych – zwiększa się. Wyjątkiem był ubiegły rok ze względu na pandemię koronawirusa. Bydgoska Karta Turysty to projekt, który zachęca turystów do obejrzenia jak największej liczby atrakcji w naszym mieście, ułatwiając im zwiedzanie.

Turysta, kupując pakiet w ramach Bydgoskiej Karty Turysty, ponosi jednorazowy koszt i otrzymuje bezpłatne wejścia do obiektów kulturalnych oraz wielu zniżek. Pakiet zwiedzanie zapewnia możliwość bezpłatnego skorzystania z najpopularniejszych bydgoskich atrakcji turystycznych, w tym: muzea, galerie, zoo, park rozrywki, spacer z przewodnikiem, rejs tramwajem wodnym czy wypożyczenie kajaka na 1 godzinę. Zawiera również zniżki: do restauracji i kawiarni, na spektakle w Teatrze Kameralnym oraz koncerty w Filharmonii Pomorskiej.

Co ważne – pakiety dają również możliwość podróżowania komunikacją miejską.

W ostatnich tygodniach udało się zintegrować systemy informatyczne, które pozwoliły połączyć Kartę Turysty z Bydgoską Kartą Miejską. Dzięki temu osoby odwiedzające Bydgoszcz, będą mogły podróżować komunikacją miejską bez konieczności kupowania biletu. Wszystkie dane będą już zapisane kodem QR na Karcie Turysty. W czasie sprawdzania biletów, wystarczy ją pokazać kontrolerowi, który będzie mógł odczytać wszystkie zapisane dane. Kartę Turysty powiązaną z komunikacją będzie można nabyć w połowie lipca. Korzystną taryfę dla turystów zatwierdziła Rada Miasta w czasie środowej sesji.

Ceny pakietów:

·         24-godzinny

– bez komunikacji miejskiej: normalny – 49 zł | ulgowy – 39 zł

– z możliwością podróżowania komunikacją miejską : normalny – 59 zł I ulgowy – 45 zł

·         48-godzinny

– bez komunikacji miejskiej: normalny – 69 zł | ulgowy – 59 zł

– z możliwością podróżowania komunikacją miejską : normalny – 89 zł I ulgowy – 69 zł.

Przypominamy, że Karta Turysty jest kartą wirtualną. To przede wszystkim wygoda dla turystów, bo nie muszą kupować osobnych biletów do obiektów kulturalnych czy na komunikację miejską. Wszystko znajdzie się w telefonie. Więcej informacji o Bydgoskiej Karcie Turysty znajduje się na stronie https://karta.visitbydgoszcz.pl/.

Dodaj swój komentarz
Krzysztof Zgierski
Author: Krzysztof Zgierski

Młody energiczny i aktywny działacz w Love Bydgoszcz!