Home Biznes Sieć restauracji Bierhalle podbija Bydgoszcz!

Sieć restauracji Bierhalle podbija Bydgoszcz!

Kolejna restauracja na mapie miasta, znana smaczna sieć restauracji przygotowuję się do otwarcia Bierhalle.

Będzie to 14 lokal tego typu, w Polsce. Mieścić się on będzie w zabytkowym budynku przy centrum handlowym Focus Mall na ul. Jagiellońskiej. Zapowiedź otwarcia Bierhalle była już w zeszłym roku, niestety z powodów bankructwa poprzedniego wykonawcy, prace budowlane opóźniły się.

Teraz jest to pewne, że na przełomie lata i jesieni (najprawdopodobniej druga połowa września), Bydgoszcz będzie miała ten zaszczyt mieścić Bierhalle, gdzie będzie 350 miejsc siedzących oraz oddzielna sala na ok. 150-200 osób, przygotowana do organizacji imprez okolicznościowych!. Będzie także mała scena, gdzie lokal przewidział koncerty oraz

stand-up. Właściciele planują także na wyższych kondygnacjach budynku umieścić apartamenty, na wynajem. Dzięki temu, kiedy ktoś zorganizuje np. wesele na parterze, będzie mógł przenocować gości na piętrze. Oprócz tego restauracja będzie miała własny mini browar. Bierhalle produkuje wszystko zgodnie z Prawem Czystości z 1516 roku, autentycznym dokumentem regulującym rynek piwa. Zgodnie z podaną tam recepturą, do produkcji używane są tylko cztery surowce: woda, słód, chmiel i drożdże. Proces jest całkowicie naturalny, a piwa nie są filtrowane ani pasteryzowane. Pomieszczenia zaplanowano tak, by cały proces technologiczny odbywał się na oczach gości. Największe wrażenie robi szklana kadź, w której będzie warzyło się piwo.

Wystrój Bierhalle przypomina niemieckie piwiarnie, ze względu na szerokie, drewniane ławy, biało-niebieskie obrusy i flagi oraz dekoracje związane z piwem. Znakiem rozpoznawczym sieci są kelnerki, które noszą oryginalne, specjalnie sprowadzane z Niemiec stroje.

Restauracja oprócz wspomnianego naturalnego piwa, będzie serwować także wino. Nie zabraknie także przekąsek, dań obiadowych jak i deserów. W menu znajdziemy zarówno coś dla mięsożerców, jak i osób, które lubują się w wegetariańskich daniach!

Oprócz Bierhalle w zabytkowych budynkach po rzeźni przy ul. Jagiellońskiej w ubiegłym roku ulokowało się Bydgoskie Centrum Sztuki!

My czekamy już z niecierpliwością na Bierhalle, a tymczasem zapraszamy także do przesyłania aplikacji – osobom, które chciałyby pozyskać pracę, w tej przepięknej restauracji!

Adres e-mail: praca.bierhalle@globrest.com

Restauracja planuje zatrudnić ok. 35 osób!

Redakcja Love Bydgoszcz, trzyma kciuki za osoby aplikujące!

 

Autor Patrycja Bokej

 

 

 

 

Dodaj swój komentarz

Tryb ciemny