Przed nami wielki 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Bydgoszczy, tym razem nie spotkamy się jak co roku na starówce – pandemia nie oszczędziła wielkiej kwesty.

Bydgoski sztab Michała Moczadło transmituje na żywo z Miejskiego Centrum Kultury. Poniżej przedstawiamy artystów tegorocznego finału Wielkiej 29 Orkiestry Świątecznej Pomocy w Bydgoszczy:

Jarek Brzeski

dziennikarz, konferansjer, spiker sportowy. Specjalizuje się w prowadzeniu imprez sportowych, koncertów, konferencji i eventów firmowych. Od 2009 roku poprowadził blisko 500 wydarzeń. Regionalne Finały WOŚP w Bydgoszczy wspiera swoim głosem od 2011 roku. W tym czasie zapowiadał w Bydgoszczy koncerty takich zespołów i artystów jak Sofa, Sebastian Makowski, InoRos, Cochise, Cleo, Jamal,Wanda i Banda, OmnimOdO, Marta Gałuszewska. Niedzielny, 29. Finał WOŚP w Bydgoszczy będzie dla niego dziesiątym w roli konferansjera. Więcej informacji na stronie internetowej www.jarekbrzeski.pl.


Sztywny Pal Azji

Aktualny skład:
Leszek Nowak – śpiew, fortepian
Jarosław Kisiński – gitara
Paweł Nazimek – gitara basowa
Zbigniew Ciaputa – perkusja
Krystian Różycki – gitara basowa, gitara, instrumenty perkusyjne
Wojciech Wołyniak – gitara, instrumenty klawiszowe

oficjalna strona www.sztywnypalazji.plBYDZIA-COM-BAND!

Wydaje się czymś absolutnie niemożliwym, ze projekt muzyczny „Bydzia-com-band!”, który powstał w 2009 roku jako band, który zagra tylko raz, aby dołożyć swoją cegiełkę do szczytnej akcji zbierania datków na rzecz potrzebujących, chorych dzieci z inicjatywy Jarka Pabijana – wokalisty ówcześnie działającego heavy-metalowego zespołu „NOL” trwa nada i ma się dobrze. Wtedy byli ewenementem na skalę krajową, a dziś chyba są oczywistym już elementem bydgoskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.Premierowa edycja „Bydzia.com-band!!!” spotkała się z pozytywnym oddźwiękiem środowiska, dzięki czemu bydgoski Stary Rynek rozkołysał się przy dźwiękach klasyki rockowych nut, a w tym roku pora na 13 jej edycję! Muzycy mają za sobą miłe, zaskakujące i dramatyczne wydarzenia związane z estradą WOŚP, ale 13 edycja powinna być dla wszystkich szczęśliwa, mimo, że organizacja tegorocznego finału jest zupełnie odmienna niż wcześniejszych.Tegoroczna „odsłona” formacji jest tworzona przez muzyków zespołów INFLICTION, ANY MORE, LOCOMOTIVE i uczestniczek rockowych warsztatów wokalnych prowadzonych w Pałacu Młodzieży i MDK nr 4. . Repertuar Oczywiście wiele przesterowanych gitar i klasyka, ale wieloletni byt projektu „Bydzia.com – band!!!” nauczył muzyków i słuchaczy, że są pewne rzeczy stałe i nierozerwalnie związane ze styczniowym graniemJ: TSA, Motorhead i ACDC

Zespół „Bydzia.com-band!!!”AD 2021 tworzą:
Marcin Noryśkiewicz – gitara
Adrian Lachowicz – gitara
Brian Gittmann – gitara
Rav Mathushchack – bass
Wojciech Stróżyński – perkusja
Paweł Pabijan – perkusja
Jarek Pabijan – śpiew
Julia Pituła – śpiew
Julia Ziółkowska – śpiew
Kamila Szymkowiak – śpiew
Zuzanna Karpińska – śpiew


Remigiusz Kuźmiński.

Absolwent Akademii Muzycznej imienia Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie wokalistyki jazzowej profesor Joanny Żółkoś – Zagdańskiej oraz wokalistyki klasycznej profesora Krzysztofa Szydzisza, a także w klasie dyrygentury jazzowej profesora Andrzeja Zubka oraz dyrygentury klasycznej profesor Moniki Wilkiewicz i profesora Radosława Wilkiewicza. Pięcioletnie dzienne muzyczne studia magisterskie ukończył w czerwcu 2007 roku. Obronił pracę magisterską i koncert dyplomowy na ocenę bardzo dobrą oraz uzyskał wyższe wykształcenie muzyczne jako dyplomowany wokalista i dyrygent z tytułem magistra sztuki. Otrzymał także pełne kwalifikacje pedagogiczne. Jest również absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia imienia Juliusza Zarębskiego w Inowrocławiu w klasie wokalistyki klasycznej profesora Janusza Ratajczaka i profesor Małgorzaty Ratajczak oraz Liceum Ogólnokształcącego imienia Stefana Żeromskiego w Inowrocławiu, które ukończył maturą. Posiada głos szkolony o barwie i skali tenora lirycznego. W swojej technice wykonawczej łączy emisję głosu jazzową z klasyczną, co ściśle związane jest z przebiegiem jego edukacji. Artysta urodził się 1 maja 1981 roku w Szubinie na Pałukach, a wychowywał w Zalesiu Barcińskim. Pochodzi z rodziny o wielopokoleniowych tradycjach muzycznych, w której jako jedyny posiada wyższe wykształcenie muzyczne. Jego pradziadek – powstaniec wielkopolski, był założycielem i dyrygentem Orkiestry Dętej w Wapiennie, siostra śpiewała w chórze, natomiast ojciec jest instrumentalistą. Uzdolniona muzycznie jest również siostrzenica artysty oraz wielu innych krewnych. Muzyk zadebiutował na scenie w wieku sześciu lat. Sztuka muzyczna to jego powołanie oraz zawodowa profesja. Czynnie koncertuje oraz komponuje muzykę i pisze teksty do własnych utworów. Ma na swoim koncie wydane albumy płytowe oraz teledyski. Wykonuje wysokiej klasy repertuar muzyki około jazzowej i około klasycznej typu pop – jazz, soul, funky, musical, pop – opera, gospel, filmowa, literacka i aktorska.
Więcej na stronie www.remigiuszkuzminski.pl


Kubańczyk

Więcej informacji …


Popek

Więcej informacji …


Szkoła Muzyczna Yamaha Bydgoszcz

Wystąpią:

Julia Wojnarowska,
Błażej Skrabuła,
Anna Romanowska,
Marta Badowicz,
Tomasz Wieliński,
Amelia Jagielska,
Aleksandra Czarnecka,
Roxana Domagalska,
Natasza Harasimowicz,
Zuzanna Żychska,
Damian Kolasiński,
Szymon Łasiński.

Przygotowanie wokalne:
Wioletta Zubek-Rzeplińska – Szkoła Muzyczna Yamaha Bydgoszcz

www.rzeplinscy.pl


Dominika Majczak & Lila Laskowska

DOMINIKA – Zwyciężczyni konkursu POKAŻ TALENT! Organizowanego przez Express Bydgoski w kategorii https://expressbydgoski.pl/p/pokaz-talent,1006967 wokalne talenty – soliści. Rozwija swój wokalny warsztat uczestnicząc w Rockowych Warsztatach wokalnych w Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy oraz w MDK nr 4 w Bydgoszczy. Z publicznością WOŚP miała okazję się zapoznać podczas kilku poprzednich edycji finałowych koncertów śpiewając z formacją Bydzia.com-band!

LILA – Ambitna i przebojowa uczestniczka zajęć wokalnych w ramach Rockowych Warsztatach wokalnych w Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy oraz w MDK nr 4 w Bydgoszczy. Swój talent rozwija też poprzez współpracę z profesjonalnymi pedagogami sztuki wokalnej. Z publicznością WOŚP miała okazję się zapoznać podczas kilku poprzednich edycji finałowych koncertów śpiewając z formacją Bydzia.com-band!


Szkoła tańca Bohema

jest miejscem, gdzie zarówno maluszki, dzieci, młodzież jak i dorośli mogą przyjemnie spędzić czas i doskonalić swoje umiejętności pod okiem najlepszych instruktorów tańca. Właścicielkami szkoły są Małgorzata Wójcik oraz Paulina Chorzelewska. Obecnie główna siedziba znajduje się na ul. Skłodowskiej- Curie 33 w Bydgoszczy, ale nasze grupy również pracują w Zakładzie Aktywności Zawodowej w Białych Błotach. W Bohemie można znaleźć bardzo różnorodną ofertę. Dla maluszków oraz dzieci: hip hop, jazz, balet, akrobatyka, videoclip, Zumba Kids, dancehall. Młodzież również może rozwijać swoją pasję w takich stylach jak: jazz, hip hop, dancehall, akrobatyka. Dla dorosłych: jazz, hip hop, latino solo, kizomba lady styling, twerk, dancehall, commercial , Zumba Fitness.
Serdecznie zapraszam do oglądania prezentacji tancerzy Szkoły Tańca Bohema!

1. Zumba Fitness – Monika Mietła
Odział: Bydgoszcz

2. Mini Follow
Instruktor: Paulina Chorzelewska
Odział: Białe Błota

3. B’CREW
Instruktor: Alicja Dulińska
Odział: Białe Błota/ Łochowo

4. Kevlars
instruktor: Jakub Kamiński
Oddział: Białe Błota
Solówki:
Alicja Borkowska
Michał Zdunek
Karolina Tomaszewska
Amelia Dominiak
Max Gręś
Marysia Dębińska
Monika Czerniejewska
Ola Kołodziejska
Patrycja Fraszka
Wiktoria Piechocka
Oliwia Szafraniec
Julia Lato

5. Jazz 12+, gr. początkująca
Instruktor: Natalia Rudnik
Oddział: Bydgoszcz

6. B’ CREW
Instruktor: Alicja Dulińska
Duet:
Duet Blanka Szylman i Busia Anhalt

Solówki:
Pola Głowacka
Olek Matuszewski
Oliwia Kamińska

7. Bulletproof Kids
Instruktor: Kasia Kowalewska
Oddział: Bydgoszcz

8. Pretty Gyalz
Instruktor: Paulina Wiszowata
Oddział: Bydgoszcz
Duet:
Agata Żurawlew i Weronika Ostrowska

9. B’ Crew
Instruktor: Alicja Dulińska
Solówki:
1. Madzia Jeziorska
2. Zuzia Rojek
3. Blanka Szylman
4. Busia Anhalt

10. Bulletproof Junior:
Instruktor: Kasia Kowalewska
Oddział: Bydgoszcz

11. Pretty Gyalz
Instruktor: Paulina Wiszowata
Solówki:
Daria Aftyka
Inga Lubiszewska
Wiktoria Załęska
Kinga Rydz
Agata Żurawlew
Weronika Ostrowska
Ala Niemczyk

12. Jazz Point Junior
Instruktor: Natalia Rudnik
Oddział: Bydgoszcz

13. Pretty Gyalz
Instruktor: Paulina Wiszowata
Oddział: Bydgoszcz

14. Zumba Fitness- Monika Mietła

Zajęcia Zumby Fitness z Moniką odbywają się w każdy czwartek o godzinie 19:15. Zapraszamy również na Zumbę Kids dla dzieci od 6 do 9 roku życia również w czwartki o 17:30. Zapraszamy też na zajęcia nowej grupy zumby fitness we wtorki o g 20.40-21.40 z Olą.

Dodaj swój komentarz