Nowoczesny, bogato wyposażony basen powstanie – tak pisaliśmy w kwietniu, zaraz po podpisaniu przez Ratusz umowy na budowę nowego basenu w Fordonie.
Dzisiaj 10. stycznia zawisła symboliczna wiecha, z racji zakończenia pierwszego etapu budowy, inwestycja idzie dalej. Basen powstaje przy ul. Komera na terenie Szkoły Podstawowej 67. Łącznie ma wynieść Miasto 32,8 mln zł.

Planowana data oddania basenu, zaplanowano na październik ’21 roku.

O budowę basenu zabiegano od lat, przy wielu konsultacjach wielokrotnie wałkowano temat basenu. Brakuje takiego nowoczesnego, przystosowanego dla osób niepełnosprawnych z dostępem do SPA. – Taki będzie nowy basen.

Za budowę odpowiedzialna jest firma Strabag. Budynek jest już w stanie surowym zamkniętym, wiecha zawisła wyjątkowo w środku budynku (pod dachem), ze względu na warunki pogodowe. Pływalnia jest ukończona w 43%. W budynku działa węzeł cieplny co umożliwi prowadzenie prac w zimę.

Aktualne budowlańcy montują największą nieckę w pływalni, trwają także prace tynkarskie, malują ściany i stropy piwnicy. Trwa także instalacja centralnego ogrzewania oraz kanalizacja sanitarna. Budynek będzie miał 2772 m2 powierzchni zabudowy i kubaturę 31 018 m3.

Wizualizacja – UMB

Budynek będzie miał dwie kondygnacje – parter oraz podziemia. Na jednej z nich pojawią się dwie niecki basenowe, brodzik i wanny do hydromasażu, bedzie także zjeżdżalnia wodna o długości 58 metrów. Strefa SPA oraz zaplecza sanitarne.

W środku powstały dwie kondygnacje nadziemne i jedna podziemna. Na jednej z nich pojawią się dwie niecki basenowe, brodzik, wanny do hydromasażu, zjeżdżalnia wodna o długości 58 metrów, zaplecze sanitarne, kompleks SPA, a także kompleks rekreacyjny. Pierwsza niecka baseny o wymiarach 12 na 25 metrów i głębokości od 1,2 do 1.8 metra, zostanie dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych jak także reszta budynku. Przewidziano specjalny dźwig, który pomoże w wejściu do wody.
Drugi basen będzie służył jako miejsce rekreacji i nauki pływania dzięki temu zostanie umieszczony grzybek wodny, rwąca rzeka czy także ławeczka do masażu czy gejzer wodny.
Dla najmłodszych dzieci przewidziano brodzik o głebokości od 15 do 30 centymetrów wraz z zjeżdżalnią. Dodatkowo zaplanowano zaplecze przebieralno-natryskowe wraz z zapleczem sanitarnym.

Przy budynku będzie parking dla pojazdów mieszczący 130 miejsc.

Jak dotąd przy innych bydgoskich basenach, w godzinach lekcyjnych z basenów korzystać będą uczniowie, popołudniowych godzinach basen będzie udostępniony dla mieszkańców.
Podobny basen otwarto niedawno na bydgoskich Kapuściskach.

Dodaj swój komentarz