Na FINAŁ tegorocznej edycji festiwalu BYDGOSKA SCENA BAROKOWA organizatorzy przygotowali wyjatkowe dzieło w wyjątkowym gronie artystycznym !

Tolomeo et Alessandro, overo La corona disprezzata: dramma per musica da rappresentarsi nel Teatro Domestico della regina Maria Casimira di Polonia zabrzmi w niedzielę 7.11.2021 o godz. 18.00 w kinie Pomorzanin (ul. Gdańska 10)

W 310 lat od premiery w teatrze Marii Kazimiery Sobieskiej w Palzzo Zuccari w Rzymie. Premiera w Polsce.

Wystąpią:
Rafał Tomkiewicz, Kacper Szelążek, Michał Sławecki – kontratenor

Wiktoria Oskroba, Elżbieta Izdebska – sopran

Elżbieta Wróblewska – mezzosopran

Zespoł MOUSIKÊ TECHNÊ we współpracy z zespołem INTEMPERATA

Dorota Cybulska-Amsler – kierowonictwo muzyczne

BILETY : www.kinopomozanin.pl , www.bydgoskascenabarokowa.pl

O wykonawcach

Rafał Tomkiewicz – Absolwent UMFC w klasie śpiewu prof. Artura Stefanowicza. Był członkiem Programu Kształcenia Młodych Talentów – Akademii Operowej przy Teatrze Wielkim w Warszawie. W 2017 r. zdobył I nagrodę na III Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Krystyny Jamroz oraz specjalne wyróżnienie na IV Międzynarodowym Konkursie Wokalnym Muzyki Dawnej w Poznaniu.
Występuje na takich scenach jak Theater an der Wien/Kammeroper w Wiedniu, Teatro Comunale w Bolzano (Włochy), w Operze w Biel/Bienne (Szwajcaria), Teatrze Wielkim w Poznaniu, Polskiej Operze Królewskiej w Warszawie, na festiwalach Dramma per Musica w Warszawie, w Vitebro (Włochy), jak również w salach koncertowych Genewy, Lozanny, Bydgoszczy czy Warszawy.

Kacper Szelążek – Ukończył studia z medalem Magna cum Laude na UMFC w Warszawie. W 2016 r. otrzymał nagrodę Carlo Maria Giulini na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Moniuszki w Warszawie.
Występował m.in. w Théâtre des Champs Élysées, Theatre des Versailles, Amsterdam Opera, Opera Dijon, Teatro Ristori w Weronie, Polskiej Operze Królewskiej, Operze Narodowej w Warszawie, Boston Early Music Festival, Festiwalu Enescu w Bukareszcie, Drottningholm Festival w Sztokholmie, Festiwalu Dramma per Musica w Warszawie, Victoria Hall w Genewie, Filharmonia Narodowa w Warszawie, Sala Koncertowa Polskiego Radia w Warszawie, NOSPR w Katowicach i wiele innych.

Michał Sławecki – Absolwent UMFC w Warszawie w klasie Artura Stefanowicza. Występował w Filharmonii Narodowej w Warszawie i Szczecinie, Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku, Filharmonii w Rzeszowie, Operze Śląskiej w Bytomiu, Teatrze Polskim w Warszawie, Teatrze Wielkim-Operze Narodowej w Warszawie, Teatrze Wielkim w Łodzi, Zamku Królewskim w Warszawie, Operze Nova w Bydgoszczy, NFM we Wrocławiu, Studiu Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie. Koncertował także na Litwie, Łotwie, we Włoszech, Francji, w Niemczech, Belgii, Grecji, Austrii, Kazachstanie, Serbii, RPA, Chinach oraz Japonii.

Wiktoria Oskroba – W latach 2018-2020 studiowała na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie na specjalności muzyka dawna w klasie prof. Artura Stefanowicza.
Zdobyła wyróżnienie w IV Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Zdzisława Skwary w Mławie, zaś w VI Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Barbary Kostrzewskiej w Rzeszowie otrzymała wyróżnienie specjalne za najlepsze wykonanie arii operetkowej.

Elżbieta Izdebska – absolwentka Wydziału Wokalnego UMFC w Warszawie (klasa dr D. Niemirowicza), Wydziału Wokalno-Aktorskiego oraz Podyplomowego Studium Wokalnego AMFN w Bydgoszczy (klasa prof. M. Greli). Uczestniczyła w spektaklach Dydona i Eneasz (H. Purcell), Xerxes (G.F. Händel) oraz Eugeniusz Oniegin (P. Czajkowski). Za partię Romildy (Xerxes) oraz Tatiany (Eugeniusz Oniegin) otrzymała nagrodę Najciekawsza Osobowość Artystyczna w ramach Operowego Forum Młodych w Bydgoszczy. Dwukrotnie otrzymała Stypendium Artystyczne Prezydenta Miasta Bydgoszczy.

Elżbieta Wróblewska – Absolwentka UMFC w Warszawie w klasie prof. Krystyny Szostek-Radkowej.
Jest wiązana z Warszawską Operą Kameralną, gdzie kreuje główne partie. Współpracuje z Teatrem Wielkim Opery Narodowej, Operą Dolnośląską we Wrocławiu, Teatrem Wielkim w Łodzi, Teatrem Wielkim w Poznaniu, oraz z Operą Podlaską w Białymstoku.Wielokrotnie występowała w Europie, Japonii, Korei oraz Stanach Zjednoczonych.
Jest laureatką i finalistką krajowych i międzynarodowych konkursów wokalnych (Karlove Vary, Helsinki, Nowy Sącz, Duszniki Zdrój, Warszawa). Uhonorowana Nagrodą im. Andrzeja Hiolskiego za Debiut Operowy.
Laureatka dwóch statuetek Fryderyka.

Zespół Intemperata – grupa artystów, którzy za główny cel postawili sobie propagowanie muzyki wykonywanej na instrumentach historycznych. Trzon zespołu stanowią absolwenci AMFN w Bydgoszczy. W skład zespołu wchodzi ponadto wielu instrumentalistów grających wymiennie w zależności od aktualnie przygotowywanego repertuaru.
Zróżnicowany repertuar zespołu obejmuje zarówno znane dzieła muzyki barokowej, jak i te rzadko wykonywane, które podczas koncertów przyjmowane są z wielkim entuzjazmem. Szczególne miejsce w repertuarze zespołu zajmuje muzyka polska.

Dorota Cubulska-Amsler – Absolwentka UMFC w Warszawie, jako laureatka konkursu młodych talentów w Słupsku otrzymała stypendium na studia w Paryżu. Po studiach u Huguette Dreyfus skończyła z pierwszą nagrodą konserwatorium w Genewie w klasie klawesynu Christiany Jaccottet.
Dorota Cybulska pasjonuje się muzyką XVII wieku i teatrem operowym tej epoki, dyrygując od klawesynu.
Dyrygowała m.in. projektami operowymi: Giasone /F.Cavalli/ Théâtre Cité Bleue Genève, tetar Collegium Nobilium Warszawa; Fêtes vénitiennes A.Caldary-Budapest Solti Hallt, Théâtre Cité Bleue Genève; Passione di Gesù Christo A Caldary, wersja teatralna, Temple St.Gervais Genève, Festival Les voix du prieurè du Lac; Costanza e Fortezza, Théatre du Galpon Genève.
Wraz ze swym nowo zalozonym zespołem Mousikê Technê Dorota Cybulska także opracowuje niebanalne programy, w formie reżyserowanych koncertow semi-stage lub programów tematycznych, zawierających często muzykę współczesną czy taniec.

Dodaj swój komentarz