Odbyła się konferencje Premiera Mateusza Morawieckiego oraz Ministra sportu Danuty Dmowskiej-Andrzejuk o odmrażaniu sportu i aktywności fizycznej w kraju.

Premier: Wszyscy dobrze wiemy, że to miał być inny rok, ale niestety koronawirus wszystko pokrzyżował i zabrał nam również radość kibicowania i trenowania – mówi premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej. Jak dodaje, wraz z minister sportu przygotowali program powrotu do „nowej normalności”. – Wraz z matrycą powrotu do nowej rzeczywistości gospodarczej chcemy pokazać matrycę powrotu do rzeczywistości sportowej. Chcemy przejść do kontrofensywy, powrotu do normalności sportowej w najbliższych tygodniach i miesiącach

Premier dodał: Sport to zdrowie, ale też bardzo ważny dział gospodarki narodowej. Pierwszy etap zmian mamy już za sobą. Treningi indywidualne były zabronione. Dzisiaj z powrotem można trenować indywidualnie, to już jest dopuszczalne w lasach, również bez maseczki – mówił premier Morawiecki. – W drugim etapie zbliżamy się do udostępnienia boisk i tych miejsc uprawiania sportu, które są na otwartej przestrzeni – to już od 4 maja. W tych miejscach mamy pewność dystansu społecznego, możliwość jego utrzymania 

W trzecim etapie otwarte zostaną sale szkolne, hale sportowe, obiekty zamknięte – również z maksymalnie 6-osobowym składem osób uprawiających daną dyscyplinę przy utrzymaniu rygorów sanitarnych. W czwartym etapie otwarte zostaną siłownie, sale fitness, sale taneczne, kręgielnie – miejsca, w których bliżej siebie wszyscy przebywają. – Po czwartym etapie postawiłem kropkę, ale mam nadzieję, że i potem wrócą rozgrywki, które będą mogły odbywać się przy udziale publiczności. Radość kibicowania to to na co wszyscy czekamy. Sport wróci na stadiony i do naszych domów – zapewnia szef rządu.

Sport stanął przed ogromnym wyzwaniem. Polscy sportowcy pozostali w domach i zaprzestali treningów, za co bardzo im dziękuję. Sport odegra ważną rolę w powrocie do normalności oraz w profilaktyce w walce z koronawirusem – mówi minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk. – Nasze obiekty, które zostaną uruchomione będą otwarte w zachowaniu dystansu społecznego i ze wszystkimi ograniczeniami, które muszą być zachowane. Trening sportowy można wykonywać na tych obiektach otwartych bez maseczki – dodaje szefowa resortu sportu.

Dodaj swój komentarz
Krzysztof Zgierski
Author: Krzysztof Zgierski

Młody energiczny i aktywny działacz w Love Bydgoszcz!