Tworzenie chemii domowej, kosmetyków, myjek biodegradowalnych – te i wiele innych atrakcji będzie czekało na bydgoszczan już pod koniec września – wszystko związane z ekologią i w duchu less waste. Już 26 września 2020 r. rusza pierwsza edycja proekologicznego wydarzenia plenerowego „Szatka” organizowanego przez Stowarzyszenie Siedem Aniołów.


Wydarzeniu towarzyszyć będą m.in.: liczne warsztaty, mini konferencje, degustacje niecodziennych przekąsek wegetariańskich i wegańskich, a także koncerty. Wśród zaproszonych gości pojawią się m.in. przedstawiciele MiserArt z Wrocławia oraz wykonawcy muzyczni z naszego województwa, m. in. Sara Kordowska. Impreza rozpocznie się o godzinie 13:00 na Wyspie Młyńskiej przy Centrum Edukacji Muzealnej.

Zapisy na bezpłatne warsztaty odbywają się poprzez linki umieszczone na wydarzeniu w portalu Facebook: https://www.facebook.com/events/1973034292831382/?active_tab=about. Ilość miejsc ograniczona.

Ogólnie dostępny jest udział w konferencjach, koncertach i spektaklu. Serwowany będzie ekopoczęstunek. Pełna nazwa wydarzenia to „sFASTrygowana ziemia – zerwać ściegi konsumpcjonizmu”. Inspiracją dla jej twórców jest Encykliką Laudato Si’. Organizatorzy – młodzi wolontariusze z grupy Siedem Aniołów Bydgoszcz – pragną pokazać jak postulaty Papieża Franciszka można stosować w praktyce. Podczas eventu przestrzegane będą zasady epidemiologiczne – prosimy o przybycie w maseczkach i zachowanie dystansu społecznego.

Współorganizatorzy: Caritas Laudato Si’, Zakład Aktywności Zawodowej „Ośrodek Sportu i Rehabilitacji” Białe Błota, Centrum Edukacji Muzealnej Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, Kujawsko-Pomorska Federacja Organizacji Pozarządowych.
Siedem Aniołów Bydgoszcz – to grupa młodych wolontariuszy-artystów, prowadzących działania charytatywne na terenie Bydgoszczy, ale także w innych miejscach w kraju. Organizujemy: animacje dla dzieci, spotkania świąteczne dla panów z noclegowni przy Centrum Pomocy dla Bezdomnych Mężczyzn, bale charytatywne, warsztaty psychologiczne. Od kilku lat działamy w ogólnopolskim projekcie Siedem Aniołów (www.siedemaniolow.pl), gdzie współtworzymy spektakle, warsztaty i konferencje.

Dodaj swój komentarz