Zielone rośliny są nie tylko piękne i ożywiające wnętrza, ale również pomagają oczyszczać powietrze. Niestety, hodowla roślin wymaga czasu, wiedzy i odpowiedniej pielęgnacji. Zdarza się, że zieloni współlokatorzy pozbawieni odpowiedniej opieki w szybkim tempie chorują i tracą na atrakcyjności. Co wtedy zrobić z niechcianą rośliną? Można ją oddać do Punktu Wymiany Roślin w CH Focus w Bydgoszczy – pierwszego tego typu miejsca w bydgoskich galeriach.

Punkt Wymiany Roślin to miejsce, w którym można bezpłatnie oddać swoje rośliny lub zaadoptować inne. To również strefa dla miłośników kwiatów, w której mogą podzielić się swoimi szczepkami, nasionami bądź sadzonkami, które upiększą mieszkanie, taras, balkon lub ogród. W punkcie adopcyjnym przyjmowane są głównie rośliny domowe i ogrodowe, ale znajdą w nim także schronienie sadzonki, rozsady, a także odnóżki czy flance.

Założycielem Punktu Wymiany Roślin jest Centrum Handlowe Focus w Bydgoszczy, które wdraża sukcesywnie program ESG (ENVIRONMENTAL, SOCIAL, GOVERNANCE) oraz strategię realizowaną w latach 2020-2025. To właśnie dzięki nim mieszkańcy Bydgoszczy mają dostęp do zielonego azylu w środku miasta, który pomaga w zachowaniu ekologicznego stylu życia.

  • Od lat jesteśmy współorganizatorem i pomysłodawcą wielu inicjatyw ekologicznych na rzecz mieszkańców oraz w zakresie ochrony środowiska. Własna pasieka, montaż budek lęgowych i domków dla owadów, wdrożenie systemu fotowoltaicznego czy instalacja stacji ładowania pojazdów elektrycznych, to tylko niektóre z naszych ważniejszych realizacji. Teraz z przyjemnością dodajemy kolejną inicjatywę na ekologicznej mapie Bydgoszczy – Punkt Wymiany Roślin – mówi Gregory Pertus, dyrektor CH Focus w Bydgoszczy.

Punkt Wymiany Roślin w CH Focus to pierwsze tego typu miejsce działające w bydgoskich galeriach. Czynny jest codziennie, w godzinach otwarcia centrum handlowego. Zielona strefa znajduje się na parterze galerii w pobliżu drogerii Hebe. Zachęcamy do przyniesienia swoich roślinek lub znalezienia w punkcie wymiany nowych, zielonych przyjaciół.

Dodaj swój komentarz