- REKLAMA -

Opera Nova informuje, iż najbliższa jej premiera – balety SZEPTY I CIENIE” w choreografii Jacka Przybyłowicza –  zaprezentowana zostanie online w Międzynarodowym Dniu Tańca, 29 kwietnia 2021 r. o godz.19. na kanale YT Opery Nova. Transmisja będzie bezpłatna.

fot. Andrzej Makowski/ mat. teatru

Tryptyk baletowy autorstwa jednego z najwybitniejszych polskich tancerzy i choreografów tańca współczesnego. Jacek Przybyłowicz dotąd stworzył dla Baletu Opery Nova choreografię do legendy dramatycznej „Potępienie Fausta”. Obecnie pracuje z tancerzami nad swym „wieczorem autorskim”, który wypełnią trzy jednoaktówki taneczne.

Legendarne „Barocco”, stworzone pierwotnie na Biennale Tańca w Lyonie, było już wystawiane na kilku europejskich scenach; po premierze pisano „Nie dziwię się, że ,,Barocco” Przybyłowicza przyjęte zostało w Lyonie wielominutową owacją. I że przedstawiciele światowych agencji artystycznych oraz krytycy podkreślali niezwykłą harmonię kompozycji ruchu, płynność elementów tańca współczesnego i barokowej tradycji”. Najnowsza wersja tego dzieła, nad którą pracuje aktualnie nasz Balet będzie dopasowana do emploi artystycznego tancerzy. Pozostałe części składające się na program wieczoru baletowego będą miały prapremiery w Operze Nova.

Dodaj swój komentarz
- REKLAMA -
Poprzedni artykułNoc Muzeów 2021 – program, lista muzeów
Następny artykułRozbudowa Szpitala im. Jana Biziela – Alstal odpowiedzialny za budowę budynku