Fot. bydgoszcz.pl

Zakończyły się prace związane z zaprojektowaniem wielopoziomowego parkingu, który ułatwi parkowanie w rejonie Starego Miasta.

Parking wielopoziomowy typu „Park & Ride” i „Park & Go” będzie liczył 6 kondygnacji. Pomieści około 570 pojazdów, w tym 29  dla osób z niepełnosprawnościami. Ze względów konstrukcyjnych i warunki terenowe podzielono go na 2 części. Elewacja budynku utrzymana będzie w kolorze szarym z pionowymi elementami żaluzyjnymi. W centralnym punkcie pojawi się zegar. Ściany budynku zostaną zagospodarowane naturalną zielenią pnącą.

“Gotowy projekt to efekt współpracy z Radą ds. Estetyki Miasta, która zadbała by ten funkcjonalny budynek pozytywnie wpłynął na estetykę tej części Śródmieścia. Dzięki budowie wielopoziomowego parkingu w ścisłym centrum  będziemy mogli ograniczyć ruch kołowy w sercu miasta. Dotychczasowy parking przy Młynach Rothera zamieni się w przyjazną przestrzeń dla pieszych. Nowy parking pozwoli także na wygodne przesiadki i kontynuowanie podróży komunikacją publiczną” – prezydent Rafał Bruski.

Dodaj swój komentarz
Krzysztof Zgierski
Author: Krzysztof Zgierski

Młody energiczny i aktywny działacz w Love Bydgoszcz!