Dobiega końca remont konserwatorski zabytkowej Hali Targowej przy ul. Magdzińskiego. Kolejnym ważnym krokiem powrotu do dawnej świetności będzie zaaranżowanie jej wnętrza. Właśnie podpisana została umowa z operatorem, który zapełni to miejsce, gastronomią, kulturą oraz handlem.

Rzemieślniczy browar, kino letnie, strefy eventowo-kulturalne, bazar z lokalnymi produktami oraz bogaty wybór gastronomii – między innymi te funkcje znajdą się w odmienionej Hali Targowej. Po zakończeniu pierwszego etapu prac, za które odpowiedzialne jest miasto Bydgoszcz, klucze przejmie operator – firma Net2b, która będzie miała 18 miesięcy na stworzenie wyjątkowego miejsca spotkań bydgoszczan. 

Umowa podpisana

Zagospodarowanie Hali Targowej to efekt ogłoszonego na początku roku konkursu. We wrześniu ogłosiliśmy wyniki, a oferta przedstawiona przez operatora spełniła większość oczekiwań komisji konkursowej. Zgodnie z podpisaną właśnie umową, miasto oddaje na niecałe 10 lat obiekt prywatnemu inwestorowi, który zapełni to miejsce funkcjami, zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców, wyrażonymi w konsultacjach społecznych.

Odrestaurowana Hala Targowa

Właśnie dobiega końca remont konserwatorski, który pochłonął 2,3 mln zł. Prace objęły m.in. renowację elewacji, remont dachu, oczyszczenie i  zabezpieczenie murów. Ostatnim etapem prac jest wymiana świetlików na dachu. Planowane zakończenie remontu, dzięki któremu obiekt zostanie wstępnie przygotowany dla dzierżawcy to koniec tego roku.

Co w nowej Hali Targowej?

Nowa Hala Targowa zostanie wypełniona stoiskami handlowymi, lokalami usługowymi, gastronomią, strefami rozrywkowymi, czy wypoczynku. W sumie do dyspozycji klientów oddane zostaną trzy poziomy – strefa podziemna, parterowa i antresola. Na tej ostatniej znajdzie się kawiarnia, miejsce do nauki wyposażone w elementy multimedialne oraz centrum szkoleniowe oferujące kursy gotowania, cukiernictwa i inne.

Wchodząc z ulicy Magdzińskiego do Hali Targowej wejdziemy do otwartej i wspólnej przestrzeni konsumpcyjnej dla 10 różnych tematycznie kuchni. Cocktail bar ma być najwyższym regałem barowym w Polsce i jednocześnie kameralną sceną dla muzyków. W całym obiekcie przewidziano 4 strefy eventowe: 2 na kondygnacji 0 i po jednej na -1 i +1.

Teren znajdujący się na zewnątrz zamieni się w reprezentacyjny plac. Na placu zaaranżowane zostanie kino letnie z piaszczystą plażą i leżakami. Nie zabraknie sceny, na której odbywać się będą koncerty i inne wydarzenia pod chmurką. Na zewnątrz znajdzie się także bazar, a na nim świeże warzywa i owoce, pieczywo oraz produkty ekologiczne.

W centralnym miejscu kondygnacji podziemnej znajdzie się historyczny dziedziniec. W tym miejscu będzie można głębiej przyjrzeć się historii obiektu oraz miasta. Dalej znajdzie się strefa eventowo-kulturalna. Służyć będzie spotkaniom autorskim, wieczorom poetyckim i wernisażom, wystawom. W tym miejscu utworzony zostanie rzemieślniczy browar, jako jedna z niepowtarzalnych atrakcji Hali Targowej. Nie zabraknie także stoisk handlowych i lokali usługowych.

Dodaj swój komentarz
Krzysztof Zgierski
Author: Krzysztof Zgierski

Młody energiczny i aktywny działacz w Love Bydgoszcz!