Już w najbliższą niedzielę tj. 30.07.017 wszyscy chętni będą mogli na nowo odkryć zapomnianą atrakcję Bydgoszczy – Górny Taras. W trakcie 3-godzinnego spaceru mieszkańcy i turyści dowiedzą się m.in gdzie stała wieża Bismarcka, jak powstały zbocza okalające miasta i kiedy spalono zagłuszarkę radia „Wolna Europa„.
Bydgoszcz to miasto wielu atrakcji. Ci którzy chcą odkryć swoje miasto na nowo powinny wybrać się w najbliższą niedzielę na kolejny spacer z cyklu „Bydgoszcz Niekonwencjonalnie . Tym razem wspólnie z przewodnikiem będzie możliwe odwiedzenia Górnego Tarasu – zapomnianej atrakcji Bydgoszczy. Spacer rozpoczyna się o godzinie 10.00 na Starym Rynku.
Górny Taras to stary szlak spacerowy prowadzący przez część Zbocza Bydgoskiego. Dzięki wyjątkowemu usytuowaniu pozwala na podziwianie Bydgoszczy z wysokich na ok. 30 metrów wzniesień. Jego walory doceniono już w połowie XIX wieku, kiedy to zaczęto je zagospodarowywać
na parki i skwery łączące się ze sobą leśnymi dróżkami. W trakcie najbliższej wycieczki spacerowicze odwiedzą najbardziej popularną część Zbocza oraz poznają jego historię.
Kolejne spacery odbędą się w dniach:
06.08 – Bydgoszcz oczami Józefa Święcickiego – Śladami przewodnika sprzed 110 lat
27.08 – Śladami budowniczego Bydgoszczy – Józefa Świeckiego
03.09 – Bydgoszcz w czasach 20-lecia międzywojennego oczami prof. Zbigniewa Raszyńskiego
01.10 – Kanał Bydgoski – połączenie wschodu z zachodem
05.11 – Śladami Jerzego Sulimy-Kamińskiego i książki „Most Królowej Jadwigi”
03.12 – Bydgoszcz dwóch rzek
Udział we wszystkich spacerach jest całkowicie darmowy.

„Bydgoszcz niekonwencjonalnie” to seria 8 spacerów w towarzystwie przewodnika, którym wspólnym mianownikiem jest Bydgoszcz i związane z nią postacie. Program wycieczek oparty jest o książki, postacie historyczne lub zapomniane atrakcje miasta. Celem nadrzędnym jest przybliżenie historii Bydgoszczy oraz próba przywołania jego charakteru i klimatu sprzed lat. Przewodnikami będą bydgoszczanie – miłośnicy tego miasta i schowanych w zakamarkach tajemnic. Bogna Derkowska-Kostkowska, autorka książki „Bydgoszczanin i Budowniczy. O Józefie Święcickim,architekturze i Bydgoszczy” przybliży miłośnikom miasta największego architekta naszego miasta – Józefa Święckiego. Filip Krauze – miłośnik miasta – oprowadzi turystów i mieszkańców po zapomnianych atrakcjach z dziejów 20-lecia międzywojennego.
Wszystkie spacery rozpoczynają się o godzinie 10.00. Miejscem zbiórki jest Stary Rynek.
Wydarzenie jest organizowane przez Stowarzyszenie „Obywatel Działa” mające na celu propagowanie historii i tradycji miasta oraz postaw obywatelskich. W ramach projektów powstał
także fanpage facebook.com/bydgoszczniekonwencjonalnie), dzięki któremu można bieżąco pozyskiwać informację o omawianych w trakcie spacerów tematach.

Zadanie współfinansowane przez ze środków Miasta Bydgoszczy.

Dodaj swój komentarz