Biurowiec przy ulicy Bernardyńskiej 13 powstał w 1964 roku, przez lat znajdowała się w nim siedziba firmy Projprzem wchodząca w skład spółek należących do Grupy Kapitałowej Immobile – aktywnie działająca na rynku budowlanym, przemyśle i hotelarskim. W budynku mieściło się wiele innych firm, W tym i nasza redakcja miała swoje stanowisko. Biurowiec wzrósł w panoramę Bydgoszczy. Budynek wzniesiono według projektu Witolda Jańczaka w 1964 roku.
Inwestorem jest spółka Hotel 1, natomiast projektantem Grupa Projektowa Piotr Bartkowiak.


Mija już rok, odkąd trwają prace przebudowy z biurowca na hotelu. Stało się to za sprawą wielu zmian na rynku, powstają coraz nowocześniejsze biurowce w mieście – dlatego biurowiec u zbiegu ulic Bernardyńskiej ze Stary Port stracił na znaczeniu.
Miało to duże znaczenie przez inną inwestycję prowadzoną przez grupę Immobile – biurowiec Immobile K3 przy Placu Kościeleckich. To właśnie tam przeniosły się wszystkie spółki z biurowca przy Bernardyńskiej.

Grupa Kapitałowa Immobile – notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych, w której wchodzą takie spółki jak

  • Projprzem Markum SA (przemysł)
  • Focus Hotels (hotelarstwo)
  • cdi /Konsultanci Budowlani (developer)
  • Projprzem Budownictwo (budownictwo przemysłowe)
  • aterm (automatyka i energetyka)

W Bydgoszczy grupa ma już dwa hotele – Hotel Pod Orłem oraz Hotel Focus w okolicy stadionu Zawiszy im. Zdzisława Krzyszkowiaka. Także w innych miastach sieć ma swoje obiekty – w Gdańsku, Sopocie, Lublinie, Łodzi, Szczecinie, Chorzowie, Inowrocławiu czy Poznaniu.

Jak zapowiadał w 2017 roku prezes Grupy Rafał Jerzy, hotel przy Bernardyńskiej będzie wykonany w standardzie trzygwiazdkowym.

Źródło wizualizacji: CDI Konsultanci Budowlani

Inwestycja zakłada zmianę wyglądu budynku, usunięto stara elewacje na zastosowanie dużej liczby przeszkleń w górnej części budynku, natomiast w dolnej kondygnacji dominować mają okładziny w ceglastym kolorze. Hotel będzie trzy gwiazdkowym kompleksem o wysokości ośmiu pięter (10-kondygnacyjnego), będzie też najwyższym hotelem w mieście – to wszystko za sprawą zamkniętego w ub. roku hotelu Brda.
Inwestor nie planuje przebudowywać parkingu – posiada przed budynkiem miejsce na ok 40 pojazdów, oraz w tylnej części budynku na 8 pojazdów. Do tego przy Starym Porcie wzdłuż ulicy istnieje Strefa Płatnego Parkowania.

Fot. UMB
Fot. UMB
Fot. UMB
Dodaj swój komentarz