Główne prace przy budowie wiaduktu w ciągu ulicy Wojska Polskiego dobiegły końca. Wykonana została płyta pomostu i nowa jezdnia. Pozwala to udostępnić obiekt do ruchu i zlikwidować większość dotychczasowych utrudnień w ruchu. Kontynuowane będą jeszcze prace przy chodnikach i pod obiektem.

Prace budowalne rozpoczęły się w lipcu ubiegłego roku. Wykonane zostały nowe filary, przęsła, wybudowany został ciąg pieszo-rowerowy. Montowane jest nowe oświetlenie. Prowadzone były też roboty na przyczółkach i przy odwodnieniu nowego obiektu.

We wtorek (7 czerwca) po porannej godzinie szczytu trasa główna w ciągu ulicy Wojska Polskiego, zostanie udostępniona dla ruchu samochodowego. Zlikwidowane zostaną też dotychczasowe przejazdy przez torowisko i pas zieleni. 

Apelujemy jednak do kierowców o ostrożną jazdę.
Na obiekcie bowiem nadal będą realizowane prace wykończeniowe i w ciągu najbliższych dni mogą być jeszcze wprowadzane tymczasowe zawężenia jezdni. Piesi i rowerzyści wprowadzeni zostaną na nowy obiekt nieco później, po dokończeniu nawierzchni żywicznej, w związku z czym, tymczasowe przejście przez ul. Wojska Polskiego będzie jeszcze funkcjonować przez krótki czas.

Niestety, pogoda z przelotnymi opadami deszczu mocno zaburzyła dokończenie robót na chodniku, którego ważnym składnikiem są prace wrażliwe na kaprysy aury. Kontynuowane będą jeszcze prace pod obiektem, gdzie nadal będą obowiązywały zmiany w organizacji ruchu.
Do wykonania pozostanie jeszcze umocnienie skarp i wybudowanie schodów. Zaplanowane jest też nowoczesne oświetlenie w technologii LED oraz nasadzenia zieleni. Prace które zakończą się w wakacje i pochłoną ponad 22 mln zł.
Wykonawcą robót jest firma Mostostal Kielce.

Dodaj swój komentarz
Krzysztof Zgierski
Author: Krzysztof Zgierski

Młody energiczny i aktywny działacz w Love Bydgoszcz!