Podczas konferencji prasowej Minister Zdrowia oraz Premier zapowiedział kolejne zmiany podczas epidemii.

Jak wspomniał premier: Docierają do nas sygnały. Sytuacja jest trudna. Chcemy uniknąć sytuacji jaka spotkała kraje zachodnie, gdzie segreguje się chorych. Stoimy przed trudnym wyborem. Musimy zrobić wszystko, by uniknąć najgorszego scenariusza. Spływają do nas informacje z całego świata i wyciągamy wnioski. Wprowadzamy kolejne obostrzenia. Ograniczamy dystans społeczny, bo było zbyt duże rozprężenie. Tego dotyczą ograniczenia. Widzimy duże przyrosty. Najważniejsza zasada: dystans społeczny – dwa metry od drugiej osoby. Ograniczamy dostęp do parków, plaż, tam dochodzi do zakażeń. Wprowadzamy zakaz wypożyczania rowerów miejskich. Zamykamy gabinety kosmetyczne, fryzjerskie, tatuażu. Ograniczamy poruszanie się po sklepach. Liczba kas razy trzy osoby w sklepie. Także na poczcie – 1 okienko to dwie osoby. Na bazarach wprowadzamy ograniczenia do trzech osób do jednego stoiska. Wprowadzamy też nakaz zakładania rękawiczek. W weekendy zamknięte będą sklepy budowlane. Od godz. 10 do godz. 12 sklepy i inne czynne placówki będą dostępne tylko dla ludzi powyżej 65 roku życia.

Dodał również: Osoby przyjeżdżające z zagranicy będą poddane izolacji. Będziemy rygorystycznie przestrzegać ograniczeń. Zabiegi medyczne odwołujemy, konkretnie zabiegi rehabilitacyjne. Zalecanie WHO mówią: przestrzegajmy wszystkich zaleceń i uniknijmy błędów popełnionych przez Włochów, Hiszpanów, Niemców. Wprowadzamy dodatkowe kary za łamanie ograniczeń.


Premier: Wszyscy chcemy wrócić do normalnego życia. Ale musimy przestrzegać norm i zaleceń. Inaczej nam się to nie uda. Nasze obostrzenia wprowadzamy na najbliższe dwa tygodnie.

Wypowiedział się również Minister Zdrowia: Wszystkie modele mówią, że wzrost zachorowań jest wykładniczy, czyli podwaja się codziennie. Nie wystarcza zmniejszenie liczby chorych o połowę, musimy to uczynić o 80 proc. Stąd te ograniczenia o których mówił premier.

Minister zdrowia: Wszystkie modele mówią, że wzrost zachorowań jest wykładniczy, czyli podwaja się codziennie. Nie wystarcza zmniejszenie liczby chorych o połowę, musimy to uczynić o 80 proc. Stąd te ograniczenia o których mówił premier.

Dodaj swój komentarz
Krzysztof Zgierski
Author: Krzysztof Zgierski

Młody energiczny i aktywny działacz w Love Bydgoszcz!