Kończy się budowa nowej hali sportowej przy ul. Kcyńskiej. Budynek główny szkoły przeszedł z kolei gruntowną termomodernizację. Dzięki tej inwestycji, w Szkole Podstawowej nr 12 z klasami integracyjnymi będą doskonałe warunki do rehabilitacji i prowadzenia zajęć wychowania fizycznego. Bydgoszcz przygotowuje się też do II etapu termomodernizacji kolejnych szkół.

–  W ostatnich latach mogliśmy rozpocząć cały pakiet inwestycji związanych z budową nowoczesnych sal sportowych – mówi prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski. – Przebudowaliśmy wszystkie boisko, zmodernizowaliśmy blisko 30 budynków szkół i przedszkoli i równocześnie realizujemy program budowy przyszkolnych basenów na osiedlach. Chciałbym to tempo utrzymać. Jednak decyzje rządu, które ograniczyły dochody wszystkich samorządów oraz dodatkowe wydatki związane z sytuacją epidemiologiczną będą zmuszały nas do realizacji wyłącznie najważniejszych inwestycji. Mimo wszystko nowoczesna szkoła będzie nadal priorytetem.

Jednym z kluczowych zadań na najbliższe lata będzie II etap termomodernizacji bydgoskich szkół. – Obecnie przygotowywane są  dokumentacje projektowe pierwszego pakietu zadań, który obejmuje 20 budynków – mówi zastępca prezydenta Bydgoszczy Iwona Waszkiewicz. –  Oprócz projektów wykonywane są audyty energetyczne, które pomogą ustalić kolejność inwestycji. W jeszcze większym stopniu chcemy do ich ogrzewania i oświetlenia wykorzystywać odnawialne źródła energii. Do tej pory, w ramach tego dużego programu, zmodernizowaliśmy blisko 30 budynków. Na dotychczasową termomodernizację wydaliśmy około 130 mln złotych.

Boisko i rehabilitacyjne sale

Nowa sala sportowa powstała na tyłach szkolnej działki. Mieści się w nim boisko o wymiarach ok. 19,5 x36,4 m oraz szatnie, sanitariaty i natryski. Wszystkie rozwiązania uwzględniają potrzeby uczniów z niepełnosprawnościami.

W miejscu starej, wyburzonej hali wybudowano dwukondygnacyjny łącznik. N parterze powstały trzy sale przeznaczone dla klas I-III, pokój nauczycielski, pomieszczenie dla nauczycieli WF, magazyn sprzętu sportowego, szatnie, sala rehabilitacyjna oraz pomieszczenia techniczne. Na piętrze, w ramach funkcji rehabilitacyjnej, znalazły się sale do pracy z uczniami, sala do rehabilitacji ruchowej (gimnastyka korekcyjna) oraz sala taneczna, świetlica, ponadto gabinet psychologów i pedagogów szkolnych, pokój pielęgniarki szkolnej oraz pomieszczenia pomocnicze i techniczno-porządkowe. Bezpośrednie połączenie głównego budynku z nowym stanowi przeszklony, jednokondygnacyjny hall z pochylnią dla osób z niepełnosprawnościami.

Dodaj swój komentarz
Krzysztof Zgierski
Author: Krzysztof Zgierski

Młody energiczny i aktywny działacz w Love Bydgoszcz!