Wkrótce Bydgoszcz wzbogaci sie o kolejne muzem. W najbliższy weekend 08 – 09.05.2021 w godz. 10 -19 serdecznie zapraszamy na otwarcie MUZEUM KOMÓREK.PL (ul. Pomorska 15). Początkowo Muzeum czynne będzie w sobotę i niedzielę. Godziny wejść kolejnych grup to:10:00, 11:30, 13:00, 14:30; 16:00, 17:30.

Ilość miejsc ograniczona, dlatego prosimy o dokonywanie rezerwacji poprzez : www.muzeumkomorek.pl/rezerwacja

Idea MuzeumKomorek.pl zrodziła się w głowie Pawła Wiśniewskiego – Hassenpfluga. Od dziecka był miłośnikiem nowych technologii. Kiedy do Polski weszły telefony GSM  starał się zdobyć pierwszy telefon. Później stale dążył do zmiany na nowszy, lepszy, bardziej funkcjonalny. Tym sposobem na przestrzeni 5 lat był w posiadaniu blisko 20 modeli.

W listopadzie 2010 roku Paweł stwierdził, że komórki nie są już takie jak dawniej. Mania zbierania rozpoczęła się od powiększenia kolekcji kilku modeli, które leżały w domowych zakamarkach. Jego zbiór wzbogacił się o około 20 sztuk podarowanych przez członków jednego z forów internetowych. Kolejnym krokiem były zakupy telefonów poprzez ogłoszenia w prasie, na giełdzie czy na aukcjach internetowych.

W 2013 roku na Facebooku powstał profil MuzeumKomorek. I to właśnie dzięki mediom społecznościowym a także wspólnej pasji doszło do poznania się dwóch kolekcjonerów.
Efektem tego było pierwsze spotkanie na bydgoskiej giełdzie pod koniec 2015 roku. Tak w projekt zaangażował się Hubert Fiałkowski – sympatyk telefonów marek Ericsson i Sony Ericsson. Aktualnie dba on o stronę techniczną i serwisowanie eksponatów znajdujących się w muzeum. Oprócz tego organizuje spotkania tematyczne z młodzieżą, poszerzając horyzonty przedsięwzięcia związanego z Muzeum. Hubert posiada rozległą wiedzę techniczną oraz znajomość dużej liczby modeli telefonów wraz ze szczegółowymi ich specyfikacjami.

Z każdym miesiącem współpraca zacieśniała się. Paweł i Hubert w związku z dynamicznym wzrostem liczby telefonów zaczęli myśleć o przeniesieniu Muzeum z przestrzeni wirtualnej do rzeczywistości.

Rok 2019 był przełomowym dla istnienia przedsięwzięcia. To wtedy wynajęli lokal w celu przystosowania go na potrzeby muzeum.

W 2020 roku przeprowadzono też pełną inwentaryzację eksponatów. Na początku 2021 roku możemy mówić o 1016 modelach i 2501 telefonach które znajdują się w zbiorach Muzeum Komórek.

Zbiory Muzeum to również akcesoria do telefonów, gadżety z logo producentów telefonów, oraz z logami polskich sieci komórkowych, ulotki, akcesoria i wiele wiele innych.

Dodaj swój komentarz