CH Focus po raz kolejny wspiera ważną akcję prozdrowotną skierowaną do kobiet i zachęca do skorzystania z bezpłatnej mammografii. We wtorek, 12 kwietnia, mieszkanki Bydgoszczy i okolic będą mogły wykonać badanie profilaktyczne w mammobusie, który stanie przed centrum handlowym.

Regularne badania to podstawa. Najskuteczniejszą formą wczesnej profilaktyki raka piersi jest mammografia, która pozwala w porę podjąć właściwą terapię i  daje szansę powrotu do zdrowia. Od wielu lat bezpłatne badania przeprowadzane są w całej Polsce w  ramach ogólnopolskiej akcji profilaktyki raka piersi „Łączy Nas Kobiecość”. W akcję ponownie włączyło się także CH Focus.

–  Dbanie o własne zdrowie i naszych najbliższych, to priorytet, dlatego z przyjemnością wspieramy akcję i gorąco zachęcamy do udziału w niej bydgoszczanki. Badania profilaktyczne to ważna i zacna inicjatywa. Mamy świadomość, że im więcej kobiet skorzysta z  mobilnego laboratorium i przebada się, tym większe prawdopodobieństwo wykrycia choroby i podjęcia leczenia- mówi Gregory Pertus, dyrektor CH Focus w Bydgoszczy.

Bydgoszczanki będą mogły poddać się profilaktycznym badaniom mammograficznym już 12 kwietnia. Tego dnia na parkingu CH Focus, od strony ul. Jagiellońskiej 39-47, zaparkuje mammobus, który będzie czynny w godz. 10:00- 17.00. Z bezpłatnej mammografii mogą skorzystać kobiety w wieku 50 – 69 lat, które w ciągu 2 ostatnich lat nie wykonały takiego badania. Dla pań, spoza grupy refundowanej, oferowane są badania odpłatnie w kwocie 100 zł.

Mammobus wyposażony jest w nowoczesny certyfikowany aparat mammograficzny, podlegający bieżącym testom i kontrolom jakości. Nad prawidłowością wykonywanych badań czuwa wykwalifikowany personel z wieloletnim doświadczeniem.Rejestracji na badanie można dokonać telefonicznie pod numerem 42/ 254 64 12 lub na stronie www.medica.org.pl

Do rejestracji należy przygotować nr PESEL oraz nr telefonu kontaktowego.

Akcja prozdrowotna jest elementem programu Atrium Razem, którego celem jest wsparcie i integracja lokalnej społeczności oraz wspólne budowanie przyjaznego środowiska rozwoju.

Więcej szczegółów pod adresem: https://focusbydgoszcz.pl.

Dodaj swój komentarz
Tryb ciemny