Jednym z największych marzeń człowieka było wznieść się w przestworza, gdy udało nam się to osiągnąć zaczęliśmy rozmyślać o nowych wyzwaniach.
A co jeśli jesteśmy w stanie badać inne planety albo nawet je kolonizować? Właśnie to pytanie zadawali sobie myśliciele różnych epok, aby móc w końcu zrealizować swoje upragnione marzenie! Najpierw Związek Radziecki wystrzelił swojego Sputnika, potem Amerykanie postawili stopę na księżycu, nasze możliwości stawały się coraz bardziej niewyobrażalne. Następnym celem stał się Mars …

Konferencja TEDxBydgoszczSalon #5, to już następna odsłona cyklu „Made by Poland”.
Rozmawiamy tutaj o polskich naukowcach i inżynierach, którzy mają swój wkład w zmianę współczesnego świata.

    Michał Barciś z Instytutu Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego opowie w jaki sposób działania zespołu Continuum Rover Team UWr pomagają w przygotowaniu się do podbojów czerwonej planety.
Będzie mu towarzyszył Aleph1 – wielokrotnie nagradzany łazik marsjański.

A po wystąpieniu Aleph1 pokaże nam swoje możliwości w akcji 😉

Zespół Continuum Rover Team zdobył 3 miejsce w 2016 roku na University Rover Challenge (w Utah) !!!!

Czy dałbyś się zamknąć na 6 miesięcy w pomieszczeniu wielkości kuchni z kilkoma nieznanymi Tobie osobami bez możliwości wyjścia na świeże powietrze?  My też mamy wątpliwości … ale nasz kolejny mówca Mikołaj Zielinski nie ma żadnych!!!!

Jest jednym ze 100 kandydatów na astronautę w ramach międzynarodowego projektu Mars One, którego celem jest ustanowienie pierwszej stałej kolonii ludzkiej na planecie Mars.

O kosmicznych wyzwaniach, które musi podjąć człowiek aby w ogóle mógł się przygotować do takiej podróży.
O psychice, zachowaniu w grupie i marsjańskich warunkach życia.

 

Co byś zrobił jeżeli musiałbyś przetrwać w przyszłości na Marsie albo innej planecie? Co byłoby Tobie potrzebne do przeżycia w kosmosie i dlaczego warto zacząć myśleć o bio-regeneracyjnych systemach podtrzymywania życia? Pewnie na co dzień nie zastanawiasz się nad takimi sprawami, chyba że przy oglądaniu filmu science- fiction?

Za to nasza kolejna prelegentka i owszem 🙂 Justyna Barys – biotechnolog, Young Graduate Trainee z ESA – European Space Agency czyli Europejskiej Agencji Kosmicznej.
Uchyli nam trochę rąbka tajemnicy  … kosmicznej oczywiście!

A Ty masz już przepustkę na Salony?
https://tedxbydgoszczsalon5.evenea.pl/

Dodaj swój komentarz