Miasto pięknieje w betonowej puszczy, kolejny mural możemy podziwiać, to inicjatywa bydgoskich leśników. Dostrzec go mogą kierowcy wjeżdżający do miasta od strony lotniska – widać z daleko jego kolorystykę. Mural o wymiarach 12 metrów szerokości na 34 m. wysokości. Konkurs na projekt Nadleśnictwo Bydgoszcz ogłosiło z początkiem sierpnia – głównym zadaniem projektu było przedstawienie cykl życia drzewa oraz korzyści płynące z lasu. Tematyka ściśle miała nawiązywać do gospodarki leśnej.

„Mural jest świetny. Bardzo ładne wykonanie, super ekipa. Mieszkam w tym bloku, więc wszystko obserwowałam. Na pewno to była ciężka praca, a warunki pogodowe nie były dobre. Wcześniej blok wyglądał obskurnie, a teraz jest pięknie” – mówi mieszkanka bloku

Co najważniejsze projekt został wykonany przy użyciu ekologicznych farb o pozytywnym wpływie na  otoczenie, ich zadaniem jest oczyszczenie powietrza że smogu.

„Jeden metr kwadratowy ekologicznej farby antysmogowej absorbuje 0,44 g tlenku azotu, który jest bardzo trującą substancją. Taką samą ilość absorbuje jedno drzewo w ciągu jednego dnia. Powierzchnia ściany ma 374 m kw. To tak, jakbyśmy posadzili 374 drzewa” – tłumaczył Marek Iwiński, plastyk miasta.

Mural znajdziemy na ulicy Szubińskiej 22.

To już drugi tego typu mural w mieście, który zrobi miasto. Powstał na budynku przy ulicy Feliksa Nowowiejskiego na Wyżynach, powierzenie udostępniła Spółdzielnia Mieszkaniowa Budowlani.

Dodaj swój komentarz