Fot. ZDMiKP

W dniach z 12 na 13 października  (z poniedziałku na wtorek) wprowadzone zostaną duże zmiany w organizacji ruchu w obrębie budowanego torowiska na ul. Kujawskiej.

Planowane zmiany:

– na rondzie Bernardyńskim dostawione zostaną znaki „uwaga tramwaj” – będzie to ważna zmiana dla kierowców, gdyż w przyszłym tygodniu planowane są już pierwsze próbne przejazdy tramwajów po nowym torowisku ul. Kujawskiej.
Tym samym tramwaje pojawią się na obecnym rondzie Bernardyńskim i Kujawskim i będą przecinać pasy ruchu pojazdów.

– na rondzie Kujawskim (przy centrum handlowym) w miejscu gdzie obecnie mamy zlokalizowane skrzyżowanie i „łamane pierwszeństwo”, wprowadzony zostanie ruch okrężnych (duże rondo).
Pozwoli to otworzyć ul. Kujawską od strony ul. Tucholskiej i zamknąć ul. Kujawską od strony ul. Konopnickiej (gdzie obecnie poruszają się pojazdy). Zamknięte zostaną też wjazd w ul. Konopnicką i ul. Lwowską. Wyjazd z tych ulic będzie możliwy wyłącznie przez ul. Solskiego od strony ul. Konopnickiej.

– otwarta będzie nowa jezdnia ul. Wojska Polskiego (od strony ul. Karpackiej) w stronę Trasy Uniwersyteckiej. Na tym odcinku zamknięta pozostanie ul. Sokola.
Tym samym kierowcy już będą poruszać się ul. Wojska Polskiego od ronda do Trasy Uniwersyteckiej tak jak docelowo po obu jezdniach.

– na ul. Solskiego zlikwidowane będzie tymczasowe rondo przy ul. Chołoniewskiego. Przejazd ul. Solskiego będzie poprowadzony już bezpośrednio do nowego ronda przy centrum handlowym. Ulica Chołoniewskiego od strony północnej (przy garażach) zostanie otwarta dla ruchu. Od strony południowej zostanie zamknięta.

Pierwsze prace przy wprowadzaniu zmian w organizacji ruchu Wykonawca rozpocznie wprowadzać już w poniedziałek popołudniu.

Dodaj swój komentarz
Krzysztof Zgierski
Author: Krzysztof Zgierski

Młody energiczny i aktywny działacz w Love Bydgoszcz!