Druga runda Kartingowych Mistrzostw Polski i Mistrzostw Polski Młodzików była także okazją do rywalizacji zawodników startujących w serii Rok Cup Poland.

Miejscem zawodów tym razem był Kartodrom Bydgoszcz. Na torze sporo się działo. Jeszcze przed rozpoczęciem oficjalnych treningów, zawodnikom nominowanym do Akademii Orlen Team wręczono po komplecie opon. To jedna z nagród ufundowanych przez partnera strategicznego serii – koncern PKN Orlen.

Triumfator kategorii Baby Rok w czasie pierwszej rundy w Słomczynie – Bruno Gryc (Automobilklub Polski/ Parolin Poland) tym razem zajął trzecią lokatę, jednak dwa zwycięstwa drugiego dnia zawodów i pozycja lidera punktacji stawiają syna znanego kierowcy rajdowego, Tomasza Gryca, w roli faworyta finałowej rundy na szybkim torze w Poznaniu.

Pierwsze miejsce w Bydgoszczy wywalczył Jakub Kiwalski (A. Leszczyński/ Parolin Poland), natomiast drugą lokatę zajął Szymon Łykowski (A. Rzemieślnik/ MK Racing).

Mini Roku trwa seria zwycięstw Iwo Beszterdy (A. Leszczyński/ Parolin Poland), który po zdobyciu kompletu punktów podczas poprzedniej rundy, tym razem nie wygrał jedynie ostatniego z czterech wyścigów. Na drugim stopniu podium stanął Kacper Turoboyski (A. Leszczyński/ Bambini Racing), a na trzecim Marcel Kasprzycki (A. Wielkopolski/ Jastrzębski Racing).

Komplet zwycięstw w klasie Junior Rok zapisał na swoim koncie Bartosz Grzywacz (A. Wielkopolski), co oznaczało drugi trumf zawodnika zespołu AMO Racing w rundzie tegorocznych KMP. Na drugiej pozycji został sklasyfikowany Bartłomiej Piekutowski (A. Rzemieślnik/ Parolin Poland), a na trzeciej Franciszek Czapla (A. Leszczyński/ Parolin).

W klasie Senior Rok poza zasięgiem rywali jest Dawid Liwiński (A.Leszczyński/ Lenartowicz Motorsport), który podobnie jak w Słomczynie, także nad Brdą zdobył komplet punktów. Mieszkający na co dzień w Holandii zawodnik wyprzedził Olafa Tyrakowskiego (A. Wielkopolski/ AMO Racing) i Piotra Protasiewicza (Wallrav Racing/ D&D Motorsport).

Jednak tym razem Liwińskiemu nie udało się powtórzyć dubletu z poprzedniej rundy i w klasie Shifter Rok pokonały go problemy techniczne. Awaria silnika uniemożliwiła mu udział w czasówce, co oznaczało start do pierwszego wyścigu z końca stawki. W tej kategorii tym razem prym wiedli reprezentanci Automobilklubu Wielkopolski: Kacper Nadolski (AMO Racing), Adrian Janicki (Jastrzębski Racing) i Franciszek Palmirski (AMO Racing), z tym, że to Nadolski wygrał 3 wyścigi, a Janicki trzykrotnie był drugi.

Liwiński zapisał na swoje konto zwycięstwo w ostatnim wyścigu i w podsumowaniu rundy zajął czwartą lokatę. Przed finałem w Przeźmierowie Liwińskiego i Nadolskiego dzieli zaledwie jeden punkt! Zapowiadają się więc wyjątkowe emocje.

Na koniec należy jeszcze odnotować zwycięzców w kategoriach OK – Jerzy Spinkiewicz (A. Rzemieślnik/ Uniq Racing) i OK Junior – Bartosz Grzywacz (A. Wielkopolski/ AMO Racing).

Kolejna runda Rok Cup Poland odbędzie się w dniach 7-9 sierpnia w Zielonej Gorze, natomiast ostatnia runda Kartingowych Mistrzostw Polski i Mistrzostw Polski Młodzików zostanie rozegrana w dniach 14-16 sierpnia na Torze Poznań.

Dodaj swój komentarz