Oryginalne rękodzieło, tradycyjne wigilijne potrawy oraz kącik kulinarny – już we wtorek 1 grudnia rusza interaktywna platforma Bydgoskiego Jarmarku Świątecznego. Na niej poczujemy klimat świąt, podobny do tego z ulicy Mostowej. Zapraszamy na jarmark.bydgoszcz.pl

– Z powodu pandemii, w tym roku nie udało nam się zorganizować tradycyjnego jarmarku na Moście Staromiejskim. Podobnie, jak w innych polskich i europejskich miastach, pomimo przygotowań odwołaliśmy świąteczne atrakcje dla mieszkańców. Aby wesprzeć kupców, którzy są z nami od kilku lat stworzyliśmy wirtualną wersję Bydgoskiego Jarmarku Świątecznego. To też znakomita szansa dla bydgoszczan, by kupić oryginalne prezenty świąteczne, których nie znajdziemy w sklepach – mówi Łukasz Krupa, dyrektor Biura Promocji

Kup świąteczne prezenty i wesprzyj lokalnych kupców

Od 1 grudnia na stronie www.jarmark.bydgoszcz.pl znajdziemy ofertę wszystkich wystawców, którzy mieli pojawić się w tym roku na Moście Staromiejskim. Większość z nich rozpoczęła produkcję kilka miesięcy temu. Warto, w tym trudnym czasie wesprzeć ich kupując ich produkty za pośrednictwem jarmarku przeniesionego do internetu.

Na 26 wirtualnych stoiskach znajdziemy aromatyczne potrawy świąteczne, wypieki i słodycze, a także ręcznie robione ozdoby choinkowe i nietuzinkowe inspiracje na gwiazdkowe prezenty. Na jarmarku kupimy także bombki, ozdoby oraz rękodzieło, w tym m.in. zabawki czy biżuterię. Wystawcy będą oferować swoje produkty w dniach 1-31 grudnia.

– Z powodu pandemii koronawirusa bardzo czekaliśmy na tegoroczny jarmark świąteczny. Dzięki wirtualnej wersji będą mogli Państwo zachwycać się produktami, które przygotowujemy od miesięcy. To dla nas bardzo duże wsparcie. Pamiętajcie także o gastronomii, to dzięki niej poczujemy zapach świąt – zachęcają Państwo Marczakowie, którzy uczestniczą w jarmarku. 

Kącik życzeń i kulinarne przepisy

Wirtualny jarmark świąteczny będzie także idealnym miejscem do składania świątecznych życzeń. Zachęcamy do zaglądania do kulinarnego kącika, w którym znajdą się przepisy na tradycyjne świąteczne dania. Tutaj możemy podzielić się także własnymi przepisami z innymi bydgoszczanami.

Dodaj swój komentarz
Krzysztof Zgierski
Author: Krzysztof Zgierski

Młody energiczny i aktywny działacz w Love Bydgoszcz!