Policjsa

Wyjątkowym brakiem wyobraźni i lekceważeniem bezpieczeństwa pasażerów wykazała się 44-letnia mieszkanka gminy Gniewkowo. Kobieta, mając blisko promil alkoholu w organizmie, wiozła autem dwie dziewczynki i znajomą. Co więcej, za wcześniejszy przypadek sprawowania opieki nad dziećmi w stanie nietrzeźwości, kobieta ma zasądzony nadzór kuratora.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (31.08) w gminie Gniewkowo. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli kierującą osobowym seatem. W aucie znajdowała się 8-letnia córka kierującej oraz jej znajoma z dzieckiem, również 8-latką.

Kiedy policjanci sprawdzili trzeźwość kierującej “osobówką” okazało się, że 44-latka ma blisko promil alkoholu w organizmie.

W trakcie czynności mundurowi ustalili, że kobieta jest objęta nadzorem kuratora za wcześniejsze sprawowanie opieki w stanie nietrzeźwości nad swoimi dziećmi.

Teraz sprawą kobiety zajmie się Sąd Rejonowy w Inowrocławiu. Sprawą karną zajmie się Wydział Karny SR w Inowrocławiu, a kwestią nieprawidłowej opieki nad dzieckiem wydział rodzinny i nieletnich tego sądu.

Dodaj swój komentarz