Miejskie Zakłady Komunikacyjne rozpoczęły testowanie nowego pojazdu we flocie, od dzisiaj do 14 września będziemy mogli podziwiać Mercedes Citaro Hybrid. W internetowych rozkładach pojazd będzie oznaczony literą H, na ulicach także będzie zwracał na siebie uwagę innym kolorem w porównaniu do floty MZK.

Warto spróbować przejazdu nowym pojazdem, należy jednak pamiętać o braku możliwości zakupu biletów u kierowców spowodowane obostrzeniami COVID-19, także nie ma możliwości zakupu biletów korzystając kartą. Nie będą również odtwarzane komunikaty głosowe.

Nie jest to jednak atrakcja, autobus jest testowany pod względem możliwości hybrydy na bydgoskich drogach. Pojazd obsługuje czterech doświadczonych kierowców na zmianę, równolegle z nowym autobusem przegubowym z silnikiem Diesla i najwyższą normą emisji spalin EURO 6. Pozwoli to porównać nie tylko wysokość spalania, ale również wykorzystanie ich w codziennym użytkowaniu – wyjaśnia rzecznik drogowców.

Autobus hybrydowy wykorzystuje energię elektryczną odzyskaną w czasie hamowania. Silnik elektryczny jest wykorzystywany podczas ruszania i zwalniania, na trasie pojazd jest napędzany przez zwykły silnik Diesla

Mercedes citaro hybrid ma 18 m długości, 41 miejsc siedzących i 93 stojące. – Wyposażony został nie tylko w wiele systemów wspomagających pracę kierowcy, ale również system umożliwiający obserwację „martwego pola” pojazdu. To wyjątkowo przydatne podczas manewrowania autobusem w obrębie istniejących dróg rowerowych – mówi Okoński.

Dodaj swój komentarz