Warszawsko-bydgoskie jazzowanie z towarzyszeniem Capelli Bydgostiensis  to interesująca muzyczna oferta na jesienny piątek.

Wystąpią:  Orkiestra Kameralna Capella Bydgostiensis
Kwartet We4:
Wojciech Milewski
– harmonijka chromatyczna
Karol Szymanowski – wibrafon
Grzegorz Nadolny – kontrabas
Piotr Biskupski – perkusjaUsłyszymy m.in:

Charlie Chaplin – Smile
Bart Howard – Fly Me to the Moon
Sigmund Romberg /Oscar Hammerstein II – Softly, as in a Morning Sunrise
Krzysztof Komeda – Moja ballada
Henry Mancini – Days of Wine and Roses
Sonny Rollins – St. Thomas
Clifford Brown – Joy Spring
Ann Ronell – Willow Weep for Me
Karol Szymanowski – Pod osłoną nocy
Jule Styne – I Fall in Love To Easily
Luiz Bonfa – The Gentle Rain
Jerome Kern – The Song Is You

 

Bilety do nabycia na www.bilety24.plw kasie biletowej FP
Bardzo ciekawy brzmieniowo kwartet jazzowy, oparty na wykładowcach bydgoskiej Akademii Muzycznej i muzyku z warszawskiego zespołu Blues Fellows. Instrumentaliści kwartetu We4 grają dobrze znane standardy muzyki jazzowej, interpretując je z dużą kulturą muzyczną. Potrafią wykorzystać niepowtarzalne zestawienie używanych instrumentów: wibrafonu, harmonijki chromatycznej, kontrabasu i perkusji. W 2013 zespół wydał swoją pierwszą płytę pt. Harmonijnie, którą Piotr Iwicki, dziennikarz muzyczny z „JazzGazeta” tak skomentował: „…piękna mikstura nieczęsto goszcząca na fonogramach fuzji wibrafonu i harmonijki ustnej z soczystym wsparciem sekcji rytmicznej, to czyni „Harmonijnie” albumem szczególnym…”. We4 posiada również autorski program na kwartet jazzowy i orkiestrę kameralną, który był premierowo w 2014 zaprezentowany m.in. w Filharmonii w Krakowie. Zespół zapraszany był do udziału w kilku prestiżowych festiwalach, m.in. XXVIII Warszawskich Spotkaniach Muzycznych, Harmonica Bridge Festival czy też Jazz Od Nova Festival, gdzie zagrał wspólny koncert z Goranem Larsenem – szwedzkim saksofonistą tenorowym.

Karol Szymanowski – wibrafon.
Od lat należy do czołówki  europejskich wibrafonistów. Twórca  oryginalnej sześciopałkowej techniki gry na wibrafonie. Laureat wielu konkursów ogólnopolskich oraz zagranicznych,  m.in. w Paryżu, Karlowych Warach, Krakowie.  Absolwent Wydziału Jazzu  i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Wykładowca na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Współpracuje z czołowymi polskimi muzykami jazzowymi oraz klasycznymi.

Piotr Biskupski – perkusja
Absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu w renomowanej klasie prof. J. Zgodzińskiego. Wykładowca Akademii Muzycznych w Bydgoszczy i Łodzi.  W grze na perkusji ponad wszystko ceni melodykę i wrażliwość na barwę instrumentu. Perkusja w jego rękach jest instrumentem nie tylko rytmicznym. Znakomity technik i doświadczony muzyk studyjny.

Grzegorz Nadolny – kontrabas/bas
Znakomity muzyk, kompozytor, wszechstronny basista z jednakowym powodzeniem grający na gitarze basowej, jak i kontrabasie. Debiutował w bydgoskiej jazz-rockowej formacji West w 1990. Przez wiele lat współpracował z perkusistą Jackiem Pelcem, stanowiąc trzon jego zespołów. Jednocześnie współtworzył trio Karola Szymanowskiego, Asocjację Andrzeja Przybielskiego, Trio Krzysztofa Herdzina i wiele innych bydgoskich projektów i formacji.

Wojtek Milewski – harmonijka chromatyczna
Swoją przygodę z muzyką rozpoczął od nauki gry na trąbce. Najpierw pod opieką pedagoga i muzyka jazzowego – Mariana Szaryńskiego, a później w ramach Małej Akademii Jazzu prowadzonej przez Henryka Majewskiego. Brał udział w warsztatach jazzowych w Pułtusku w klasie trąbki u Piotra Wojtasika. Od 2008 jest członkiem zespołu Blues Fellows. Jego najnowszy projekt muzyczny to zespół We4, w którym spełnia swoje marzenie gry na harmonijce chromatycznej.

 

 

Dodaj swój komentarz