Ekomat Żabka
Żabka

W czwartek, 23 lutego, wiceprezydent Bydgoszczy Michał Sztybel przeprowadził konferencję prasową przed sklepem Żabka na Starym Rynku. Konferencja miała miejsce w nietypowej scenerii, a transmisja internetowa została przeprowadzona tak, aby logo firmy rzucało się wyraźnie w oczy. W trakcie konferencji wiceprezydent Sztybel opowiedział o pilotażowym programie “Zielona Odnowa”, który został przeprowadzony przez sieć sklepów Żabka w Bydgoszczy.

Akcja polega na ustawieniu w 54 miejscach na terenie miasta EKOmatów – specjalnych maszyn do selektywnej zbiórki odpadów, oraz w 67 miejscach, gdzie klienci mogą zwracać opakowania bezpośrednio u sprzedawcy. Opakowania, jakie będą przyjmowane to plastikowe butelki PET o pojemności do dwóch litrów oraz metalowe puszki o pojemności do jednego litra, które muszą mieć czytelny kod kreskowy do zeskanowania. Opakowania nie powinny być zgniecione, uszkodzone czy pozbawione etykiet, a z nich należy wylać resztki napojów, ale nie jest konieczne mycie. W zamian za oddanie opakowania, klienci otrzymują punkty w aplikacji Żappka, które można wymienić na produkty. Jedno oddane opakowanie to 50 żappsów, a hot doga można otrzymać za 1000 żappsów.

Program “Zielona Odnowa” jest próbą zmniejszenia negatywnego wpływu na środowisko, jakie wywiera produkcja odpadów. Wprowadzenie tego typu programów przez firmy jest pozytywnym krokiem w kierunku ekologii i ochrony środowiska naturalnego. Sieć sklepów Żabka pokazuje, że nie tylko chce zarabiać, ale także działać w sposób odpowiedzialny i przyczynić się do poprawy stanu środowiska.

Jednak program ten ma również charakter marketingowy, ponieważ przyciąga klientów do sklepów sieci Żabka. Klienci, którzy oddają opakowania, nie otrzymują pieniędzy, ale punkty w aplikacji Żappka, które można wymienić na produkty. W ten sposób sieć sklepów chce zachęcić klientów do częstszego odwiedzania sklepów oraz do robienia większych zakupów.

Więcej informacji dowiemy się na stronie – www.zabka.pl/zielona-z-natury-drugie-zycie/ekomat

Dodaj swój komentarz