Chopin w symfonicznych aranżacjach w repertuarze trzeciego koncertu tegorocznej edycji Bydgoskiego Festiwalu Muzycznego. W piątek 24.09 o godz.19.00 zapraszamy do Filharmonii Pomorskiej na koncert „Czułe Struny”

Wystąpią:

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej
Natalia Kukulska – śpiew
Adam Sztaba – dyrygent
Nikola Kołodziejczyk – dyrygent, fortepian
Paweł Tomaszewski – dyrygent, fortepian
Michał Dąbrówka – perkusja
Michał Kapczuk – bas, kontrabas
Bogusz Wekka – instrumenty perkusyjne
Jaś Dąbrówka – instrumenty perkusyjne
Michał Pękosz – handpan
Marcin Kydryński – prowadzenie

BILETY : www.bilety24.pl

Z okazji jubileuszu 210. urodzin Chopina, w 2020 roku Natalia Kukulska wydała płytę „Czułe struny”, która została okrzyknięta największą artystyczną produkcją na rodzimym rynku fonograficznym i wydarzeniem bez precedensu na świecie.

Wybrane dzieła Fryderyka Chopina po raz pierwszy zostały opracowane w formie utworów symfonicznych, do których powstały teksty. Dostały one nową, wielowarstwową oprawę od pięciu najlepszych polskich kompozytorów i aranżerów: Krzysztofa Herdzina, Nikoli Kołodziejczyka, Adama Sztaby, Pawła Tomaszewskiego oraz Jana Smoczyńskiego.

Natalia Kukulska wykonuje utwory Chopina w zupełnie nowej odsłonie i jest autorką połowy tekstów. Obok niej, za warstwę liryczną odpowiadają cenione autorki i artystki, które wokalistka zaprosiła do tego projektu, a są to: Mela Koteluk, Kayah, Gaba Kulka, Natalia Grosiak i Bovska.

Dodaj swój komentarz