Fot. Bydgoszcz.pl

Prezydent Rafał Bruski razem z przewodniczącą Moniką Matowską-Gulczyńską zainicjowali dyskusję nad listą przyszłych inwestycji miejskich.

Rozmowę o przyszłości i rozwoju naszego miasta chcę rozpocząć od dyskusji z radnymi. W związku z niekorzystnymi dla samorządów zmianami w prawie oraz spadkiem dochodów przez pandemię COVID-19, zapraszam wszystkich radnych do konsultacji przy tworzeniu listy miejskich inwestycji. Wiem, że potrzeb w mieście jest dużo, chciałbym zrealizować je wszystkie, ale konieczny jest wybór, w którym pomogą mi radni, a następnie Bydgoszczanie” – prezydent Rafał Bruski.

Miejscy radni zajmą się stworzeniem listy miejskich inwestycji. Ostateczny głos zabiorą mieszkańcy Bydgoszczy w konsultacjach społecznych. Realizacje inwestycji będą również zależeć od możliwości pozyskania dofinansowania zewnętrznego. Na tej podstawie realizowane było wiele dużych inwestycji takich jak: budowa trasy tramwajowej wzdłuż ul. Kujawskiej wraz z zakupem tramwajów czy rewitalizacja Młynów Rothera na Wyspie Młyńskiej.

Zaproponowano 12 przykładowych inwestycji, do których miasto jest przygotowane, bowiem część z nich to planowane zadania, które nie zmieściły się w budżecie ze względu na zmiany w prawie krajowym. Są to:

 1. Przebudowa ul. Nakielskiej (od granic miasta do ronda Grunwaldzkiego).
 2. Rozbudowa stadionu Polonii Bydgoszcz.
 3. Budowa basenu na osiedlu Leśnym.
 4. Budowa basenu rehabilitacyjnego przy ul. Jesionowej.
 5. Budowa zachodniej pierzei Starego Rynku.
 6. Budowa otwartych kąpielisk na Astorii, Balatonie i przy Parku Centralnym.
 7. Rewitalizacja Parku Akademickiego.
 8. Modernizacja nabrzeży Brdy.
 9. Rozwój funkcji rekreacyjnych w Myślęcinku: budowa kolejki wąskotorowej i biegunarium.
 10. Przebudowa ronda Jagiellonów wraz z likwidacją barier dla osób niepełnosprawnych.
 11. Utworzenie Fordońskiego Centrum Kultury.
 12. Zagospodarowanie terenów wokół Kanału Bydgoskiego.

Bydgoszczanie w konsultacjach pod koniec roku zadecydują o kolejności realizowanych projektów. Dokładny termin konsultacji poznamy po zakończeniu prac nad listą inwestycji. 

Dodaj swój komentarz
Krzysztof Zgierski
Author: Krzysztof Zgierski

Młody energiczny i aktywny działacz w Love Bydgoszcz!