BOB DYLAN po polsku – piosenki dla dorosłych.Koncert

29.03 2017 godz. 19
Miejskie Centrum Kultury ul.Marcinkowskiego 12

Wstęp WOLNY. Warunkiem udziału w koncercie jest jednak posiadanie bezpłatnej wejściówki. Czekają one na Państwa w kasie MCK od 1 marca 2017

BOB DYLAN – ojciec założyciel światowej piosenki literackiej. Człowiek zagadka, człowiek legenda, od ponad pół wieku tworzący piosenki na niebotycznym poziomie poetyckim. Literacki Nobel 2016. Dziś przemawia polskimi słowami Filipa Łobodzińskiego – w nowych, często pierwszych przekładach.

Ale piosenki to nie tylko słowa, choć one liczą się tu jak mało kiedy. Zespół dylan.pl to akustyczny kwartet, w którego składzie są muzycy Elektrycznych Gitar, zespołu Urszuli i Zespołu Reprezentacyjnego. Dylan.pl podchodzi do Boba Dylana z szacunkiem, ale nie na kolanach. Oferuje własne aranżacje – w duchu nieco chuligańskim, podwórkowym, z ukłonem w stronę amerykańskiej tradycji muzycznej.

Dylan.pl to pionierska propozycja na polskiej scenie. Pierwszy tak kompleksowy portret Boba Dylana po polsku. Piosenki, które budzą emocje i dyskusje. To nowe odczytanie Dylana poety i nowe spojrzenie na jednego z najważniejszych muzyków współczesności.

Dylan.pl tworzą:
* Jacek Wąsowski – gitara,
* Filip Łobodziński – gitara / wokal,
* Marek Wojtczak – bas,
* Krzysztof Poliński –instrumenty perkusyjne,
* Tomasz Hernik – akordeon / puzon / instrumenty klawiszowe

Więcej o zespole na :  dylan.pl

Koncert promuje mającą się ukazać 10 marca br. płytę zespołu „Niepotrzebna pogodynka”, żeby znać kierunek wiatru, nagraną z udziałem znakomitych gości (takich jak m.in.: Maria Sadowska, Muniek, Tadeusz Woźniak, Organek, Martyna Jakubowicz).

Dodaj swój komentarz