ZDMiKP w Bydgoszczy ogłosił przetarg na projekt I odcinka trasy tramwajowej wzdłuż Solskiego z pętlą przy Bielickiej. Oddzielna część obejmuje przebudowę pętli Las Gdański.

Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej dla budowy i przebudowy torowisk tramwajowych. Zadaniem projektanta będzie też uzyskanie wszelkich niezbędnych pozwoleń wraz z decyzją środowiskową.

Pierwsze zadanie dotyczy budowy ok. 1,6-km trasy tramwajowej wzdłuż ul. Solskiego na odcinku od ronda Kujawskiego do ul. Ks. Ignacego Skorupki wraz z budową pętli tramwajowej przy ul. Bielickiej oraz przebudową układu drogowego. Ulica zostanie rozbudowana: przewidziano układ z dwiema jezdniami po dwa pasy z zatokami autobusowymi i wydzielonymi lewoskrętami.

Torowisko zostanie poprowadzone w pasie dzielącym. Pętlę zaplanowano po północno-zachodniej stronie skrzyżowania Solskiego i Bieleckiej – z wjazdem z dwóch stron. Przystanki zaplanowano przy Konopnickiej, Bieleckiej. Projektowane torowisko to pierwszy etap trasy w ciągu Solskiego, Pięknej, Szubińskiej i Kruszwickiej do ronda Grunwaldzkiego. Zbudowana zostanie podstacja.

Dodaj swój komentarz
Krzysztof Zgierski
Author: Krzysztof Zgierski

Młody energiczny i aktywny działacz w Love Bydgoszcz!